Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8614
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Duch Gór dla Marka Niedźwieckiego – miłośnika Karkonoszy i Gór Izerskich

Środa, 9 stycznia 2013, 6:55
Aktualizacja: 7:00
Autor: Mea
Region: Duch Gór dla Marka Niedźwieckiego – miłośnika Karkonoszy i Gór Izerskich
Fot. www.szklarskaporeba.pl
– Piewca Gór Izerskich, najbardziej znany radiowiec w Polsce, który od lat promuje nasz region, w tym Szklarską Porębę – tak o Marku Niedźwieckim, który otrzymał statuetkę Ducha Gór, mówił burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński.

Uroczystość odbyła się 7 stycznia podczas opłatkowego Spotkania Ducha Gór w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Biathlon. Podczas imprezy wręczono również nagrody Izerskiego Kryształu.
Od początku pracy w rozgłośni radiowej Marek Niedźwiecki promował Szklarską Porębę, Karkonosze oraz Góry Izerskie. – Dziennikarz podróżuje po całym świecie, jednak zawsze powtarza, że najbardziej zafascynowany jest Górami Izerskimi, często gości również w Karkonoszach i w naszym mieście – podkreślił Grzegorz Sokoliński. Jak powiedział laureat podczas uroczystości: Góry Izerskie są piękniejsze od Gór Błękitnych w Australii, które również pokochał.

Natomiast Izerskie Kryształy Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich „ZAKWISIE” przyznało: Agnieszce Wierzbickiej, kierowniczce Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu za organizację polsko-niemieckich wycieczek pieszych po Górach Izerskich oraz tworzenie ścieżek edukacyjnych, Rolandowi Marciniakowi – burmistrzowi Świeradowa za inicjatywy związane z górami oraz Dorocie ę i Józefowi Gołbom, którzy stworzyli schronisko na Wysokim Kamieniu, znajdujące się nad Zakrętem Śmierci.
- To już dziesiąta edycja nagrody Izerskiego Kryształu przyznawanego ludziom działającym na rzecz Gór Izerskich, tworzącym coś, co innym wydawało się niemożliwe – zaznaczył Andrzej Woźniak, prezes stowarzyszenia „Zakwisie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
491
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group