• Wtorek, 22 października 2019
  • Godz. 7:59
  • Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, Salomei
  • Czytających: 2831
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Duch Gór dla Marka Niedźwieckiego – miłośnika Karkonoszy i Gór Izerskich

Wiadomości: Region
Środa, 9 stycznia 2013, 6:55
Aktualizacja: 7:00
Autor: Mea
Fot. www.szklarskaporeba.pl
– Piewca Gór Izerskich, najbardziej znany radiowiec w Polsce, który od lat promuje nasz region, w tym Szklarską Porębę – tak o Marku Niedźwieckim, który otrzymał statuetkę Ducha Gór, mówił burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński.

Uroczystość odbyła się 7 stycznia podczas opłatkowego Spotkania Ducha Gór w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Biathlon. Podczas imprezy wręczono również nagrody Izerskiego Kryształu.
Od początku pracy w rozgłośni radiowej Marek Niedźwiecki promował Szklarską Porębę, Karkonosze oraz Góry Izerskie. – Dziennikarz podróżuje po całym świecie, jednak zawsze powtarza, że najbardziej zafascynowany jest Górami Izerskimi, często gości również w Karkonoszach i w naszym mieście – podkreślił Grzegorz Sokoliński. Jak powiedział laureat podczas uroczystości: Góry Izerskie są piękniejsze od Gór Błękitnych w Australii, które również pokochał.

Natomiast Izerskie Kryształy Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich „ZAKWISIE” przyznało: Agnieszce Wierzbickiej, kierowniczce Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu za organizację polsko-niemieckich wycieczek pieszych po Górach Izerskich oraz tworzenie ścieżek edukacyjnych, Rolandowi Marciniakowi – burmistrzowi Świeradowa za inicjatywy związane z górami oraz Dorocie ę i Józefowi Gołbom, którzy stworzyli schronisko na Wysokim Kamieniu, znajdujące się nad Zakrętem Śmierci.
- To już dziesiąta edycja nagrody Izerskiego Kryształu przyznawanego ludziom działającym na rzecz Gór Izerskich, tworzącym coś, co innym wydawało się niemożliwe – zaznaczył Andrzej Woźniak, prezes stowarzyszenia „Zakwisie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~dd 9-01-2013 7:34
szkoda, że taka brzydka
~przemek.w 9-01-2013 11:23
kopia najstarszego wizerunku karkonoskiego Ducha Gór z mapy Śląska Martina Helwiga z 1561 r. autorstwa rzeźbiarza Grzegorza Pawłowskiego ze Szklarskiej Poręby
~aeuyxnf 9-01-2013 13:39
Chyba ta nagroda to bardziej dla miłośnika hotelu Las ...
~Krkonos 9-01-2013 17:43
Szkoda, że te nagrody jak zwykle przyznawane są bardziej po znajomości, a nie za realne osiągnięcia i działania. A pan Niedźwiecki... cóż, niczego mu nie ujmując, jako radiowcowi (sam lubię jego audycje w "Trójce"), fakt, że kilka razy wspomniał na antenie o Szklarskiej Porębie i pochodził trochę po górach w wolnym czasie, gdy prowadził audycje ze Szklarskiej Poręby, jeszcze nie czyni z niego "piewcy Gór Izerskich". Pewnie bardziej ma tu znaczenie wymiar promocyjny nagrody - znany dziennikarz, to i nagroda będzie bardziej znana. A że cierpi na tym uczciwość w przyznawaniu nagród - to już inna sprawa...
~ 9-01-2013 20:42
Ech Krkonos - głuchy (jako słuchacz 3) i ... jesteś.
~ 9-01-2013 22:43
Zgadzam się z Krkonosem. Zaraz się okaże że piewcami Gór Izerskich są Tusk z Kaczyńskim bo raz byli w Szklarskiej Porębie.
~spg 10-01-2013 13:21
do przemka.w - podziękowania za info. czemu nie zostało zaznaczone, że Siwy jest autorem statuetki można się tylko domyślać. Chyba musiałby wpierw zapłacić za reklamę... co za żenada - w innych państwach to państwo zajmuje się promocją artystów a nie odwrotnie. u nas niestety nikt o to nie dba. że też tak ciężko jest wpisać nazwisko autora tej statuetki... szkoda gadać, szkodzić, nie szkodzą ale pomóc też nie pomogą
~miłośnik Karkonoszy 10-01-2013 15:21
Fajnie, że "kopia najstarszego wizerunku karkonoskiego Ducha Gór z mapy Śląska Martina Helwiga z 1561 r.", ale wszyscy wiedzą, że jest to sylwetka Karkonosza, jak sama nazwa wskazuje - pana i władcy Karkonoszy. Co Rübezahl ma do Gór Izerskich??? Autorzy nagrody mogliby wykazać trochę więcej pomysłowości i oryginalności, już mnie mdli od tych Karkonoszów z mapy Helwiga wciskanych wszystkim i wszędzie, często bez najmniejszego związku z tematem. Jednym słowem: ŻE-NA-DA!!!
~Rico 12-01-2013 9:20
Bardzo się cieszę ponieważ jak tu przyjeżdża Marek Niedźwiecki to i będą przyjeżdżać jego znajomi i przyjaciele,będą tu się osiedlać,inwestować,tzn zostawiać pieniążki.Zresztą robią to już inni znani celebryci, a mam dobre rozeznanie w branży budowlanej.Dziękujemy za promocję naszego regionu i zapraszamy również tutaj wszystkich jego słuchaczy 3-ki.Bo jak do tej pory miałem wrażenie ,że mieszkańcy Polski góry kojarzyli tylko z Tatrami jak również sporty zimowe .Martwi mnie tylko , że kultura góralska zaczyna zaszumiać nasz region w postaci wybudowania licznych szkaradków nie pasujących do kultury ślaskiej architektury .Panowie architekci krajobrazu ,RATUJCIE NASZ REGION !
~ 12-01-2013 17:11
Ale bzdura na resorach. To może od razu napiszmy w zasadach przyznawania nagrody, że jest ona przyznawana nie za działalność na rzecz regionu, ale za popularność osoby? Pan Niedźwiecki nie zrobił ZUPEŁNIE NIC dla promocji naszego regionu, obok niego jest wiele innych osób dużo bardziej zasłużonych, których nikt nie docenia, bo nie mają odpowiednich znajomości. Wystarczy popatrzeć na wcześniejsze rozdania, gdzie nagrody w zasadzie przyznawali sobie nawzajem członkowie wąskiego kółka wzajemnej adoracji. Ta nagroda już dawno się zdewaluowała!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group