Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5607
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Drżą przed odwilżą

Czwartek, 22 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 22 lutego 2007, 12:25
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Drżą przed odwilżą
Fot. Łukasz Płocki
Zmienna pogoda psuje plany organizatorom imprez w górach.

Czy alpejska aura z minionego weekendu, która towarzyszyła udanym imprezom w Karpaczu i Szklarskiej Porębie, utrzyma się? Takie pytanie zadają sobie organizatorzy, którzy już zmieniają miejsce niektórych zawodów.

– Zapowiadany na 25 lutego Intersport Family Cup 2007 dla Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej odbędzie się w kompleksie narciarskim Śnieżka na Kopie, a nie niżej, jak pierwotnie zakładano – poinformował referat promocji miasta pod Śnieżką.

Sporo niepokojów przeżywają także organizatorzy Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Jedna z większych w Europie imprez narciarskich (około trzech tysięcy uczestników) zacznie się już na początku marca, a prognozy zbyt korzystne nie są.

Już teraz zdecydowano o skróceniu najdłuższego dystansu z 50 do 41 kilometrów. Podobnie na innych dystansach narciarze pobiegną krótszymi trasami (zamiast 30 i 25 km – 21 km). A chętnych do Biegu Piastów jest w tym roku wyjątkowo dużo. Nie wszyscy mają szansę stanąć na starcie. Ze względów bezpieczeństwa zgłoszenia nie są już przyjmowane.

Działacze Stowarzyszenia Bieg Piastów zapowiadają, że nawet gdyby śnieg trzeba było zwozić na trasy, impreza odbędzie się 3 marca.
Wiele wskazuje na to, że natura im nie pomoże. Według prognoz synoptyków nie należy spodziewać się w najbliższych dniach opadów białego puchu.
Jak wspomina Julian Gozdowski, szef stowarzyszenia, bywało gorzej. – Podczas serii ciepłych zim na początku lat 90-tych, zawodnicy biegali niemal w wiosennych warunkach, a śnieg leżał tylko na trasach.

Przypomnijmy, że z powodu śnieżnego deficytu w Szklarskiej Porębie odwołano wcześniej popularne „Śniegolepy”. Nie odbył się także długodystansowy bieg Izerska Padesatka w Czechach.

Póki co w górach wspominają mróz i śnieg, który w Karpaczu towarzyszył Zjazdowi Gwiazd, a w Szklarskiej Porębie – II Slalomowi Retro. Krótki reportaż z karpackiej imprezy nada w nadchodzącą niedzielę TVN o godz. 16.30 w programie „Co za tydzień”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group