Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4938
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Druga edycja “Wizji szkła” w Galerii na Górze

Czwartek, 11 grudnia 2014, 9:07
Aktualizacja: 9:09
Autor: Manu
Jelenia Góra: Druga edycja “Wizji szkła” w Galerii na Górze
Fot. Organizator
W nadchodzący piątek (12.12) o godz. 17.00 w Galerii na Górze Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze rozpocznie się wernisaż drugiej edycji międzynarodowej wystawy “Wizja szkła”. Ekspozycja przedstawia prace artystyczne absolwentów Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Emanueli Czujowskiej.

Pierwsza edycja wystawy prac artystycznych studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu miała miejsce od 12 lutego do połowy września ub. r. w jeleniogórskim Muzeum Karkonoskim. Dzieła powstawały podczas zajęć w pracowniach akademickich i zostały wykonane różnymi technikami, m.in. fusing, patte de verre, technika palnikowa, szlifowanie czy piaskowanie. Część studentów, prezentujących swoje prace, ukończyło liceum plastyczne w Cieplicach.

Emanuela Czujowska (rocznik 1970) jest absolwentką wrocławskiego Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku jubilerstwa. W roku 1994 uzyskała dyplom w pracowni plakatu i ilustracji u prof. Rolfa Mullera w Hochschule fur Grafik und Buchkunst w Lipsku. Prowadzi działalność twórczą w zakresie grafiki użytkowej, rysunku, malarstwa i drobnych form artystycznych. Eksperymentuje z technikami malarskimi i materiałami. Zajmuje się aranżowaniem wnętrz, scenografią i fotografią. Od roku 2003 prowadzi galerię “Wysoki Kamień”, gdzie prezentuje prace własne i zaprzyjaźnionych artystów z Kopańca. Należy do “Grupy Artystycznej Kopaniec”. Działa w “Stowarzyszeniu Kopaniec”. Jest także uczestniczką występów średniowiecznej grupy “Cornu Cervi”. Jej prace prezentowane były na wystawach m.in. w Amsterdamie, Lipsku, Tillburgu oraz we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group