Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 9072
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Drożej, ale jest szansa...

Czwartek, 7 maja 2020, 9:44
Aktualizacja: Niedziela, 10 maja 2020, 11:12
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Drożej, ale jest szansa...
Na zdjęciu ulica Hofmana
Fot. Przemek Kaczałko
Niebawem dowiemy się, czy zostaną wybrani wykonawcy na przebudowę oświetlenia drogowego na ulicach: Romera, Hofmana, Podchorążych i Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze. Oferty w przetargu są droższe, ale władze miasta nie wykluczają pozytywnego rozstrzygnięcia.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa w formule „zaprojektuj i wybuduj” oświetlenia drogowego na terenie miasta Jeleniej Góry. Zamówienie zostało podzielone na trzy części:

Część 1. Przebudowa oświetlenia przy ul. Romera w Jeleniej Górze w formule „zaprojektuj i wybuduj” - 37 punktów świetlnych.

Część 2. Przebudowa oświetlenia przy ul. Hofmana w Jeleniej Górze (widoczna na zdjęciach) w formule „zaprojektuj i wybuduj” - 36 punktów świetlnych;

Część 3. Przebudowa oświetlenia przy ul. Podchorążych i Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze w formule zaprojektuj i wybuduj” - 25 punktów świetlnych.

W ramach przebudowy oświetlenia przewidziano wymianę słupów i wysięgników oświetleniowych wraz z oprawami oświetleniowymi. Istniejące kable, zasilające dotychczasowe latarnie, pozostaną bez zmian i zostaną podłączone do wymienionych latarni, na dotychczasowych fundamentach. Termin realizacji zadania określono do 4 września 2020 roku.

Na część pierwszą miasto zaplanowało 125 235,55 zł, na część drugą 121 302,79 zł, a na część trzecią – 85 065,74 zł. W każdym przypadku złożono po 6 ofert. We wszystkich najniższą cenę zaoferowała firma Jeltech z Piechowic - na ul. Romera 186 266,12 zł, ul. Hofmana 181 239,87 zł, a ul. Podchorążych i Grunwaldzka za 127 638,34 zł.

Procedura przetargowa w sprawie energooszczędnego oświetlenia jest kontynuowana, mimo że złożone oferty przekraczają wskazany limit środków. Nie jest wykluczone, że jeśli weryfikacja najkorzystniejszej oferty będzie pozytywna, to kwota środków na realizację tej inwestycji będzie zwiększona do poziomu najkorzystniejszej oferty. Ze względu na fakt, iż w takiej sytuacji konieczne będzie wskazanie źródła zasilania finansowego i przeprowadzenie przewidzianych prawem procedur, to decyzja będzie nieco odsunięta w czasie. Wymaga bowiem ona analizy możliwości tzw. przesunięć budżetowych z tych zadań, gdzie w wyniku przetargów i uzyskania korzystnych warunków finansowych realizacji inwestycji osiągnięto drobne oszczędności - powiedział Cezariusz Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

16
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
6
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1769
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Karkonosze
Sztuczne płuca po wycieczce na Śnieżkę
 
Aktualności
Licytowali w KANS
 
Aktualności
Dziury na Zabobrzu – artyści przewracają się w grobach
 
Piłka nożna
Awans Karkonoszy i piękny, okrągły jubileusz!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group