Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 6592
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Sobota, 18 maja 2019, 10:04
Aktualizacja: Niedziela, 19 maja 2019, 6:52
Autor: Danuta Mysłek
Wczoraj (17.05) w dąbrowickim kościółku rodzina, znajomi i byli współpracownicy pożegnali Beatę Niemiec. Zmarła była wieloletnim pracownikiem ochrony zdrowia publicznego. Odeszła, ale na zawsze żywa pozostanie w mym i w sercu niejednego wspomina Danuta Mysłek.

Nie zapomnę dni, które jak paciorki różańca przesuwały się jeden za drugim, składając się na tygodnie, miesiące, lata wspólnych radości, trosk i smutków. Nie sposób zapomnieć chwil, gdy nie szczędziła sił i zdrowia z wiarą w dobro i słuszność pełnionej służby w ochronie zdrowia publicznego.

Nie myślała wówczas o swoim zdrowiu, nie protestowała przeciw niekorzystnym warunkom pracy, jak wielu zresztą z nas. Czy dlatego z naszego grona już tak wielu brak? To dziś jawi się z ironią, czy aby tylko losu?

Przez lata zdarzały się tygodnie, a nawet dni, że niejedno zgłaszano zatrucie, co wiązało się z wykonaniem bardzo wielu posiewów, nie wahała się, by zostać po godzinach pracy, by w soboty i niedziele świadczyć pracę na rzecz poprawy i bezpieczeństwa jakości życia i zdrowia innych ludzi. Nie odmawiała, a przecież była matką i żoną potrzebną również bardzo Rodzinie. Niestety pomieszczenia i urządzenia w laboratorium nie gwarantowały bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, pot zalewał niejednokrotnie oczy, a przemęczenie w takich warunkach dawało się w znaki...

Beata pozostawiła wszelki ból na krawędzi życia, odeszła nagle, do końca zachowując aktywny umysł i nadzwyczajne umiłowanie życia, otoczona miłością najbliższych oraz podziwem i szacunkiem przyjaciół. Dobrze wykształciła swoje dzieci. Spoczęła bezpiecznie u boku Rodziców.

Ty już zasiadasz w chwale u Pana
A my znosimy znoje życia codziennego
Nie mówię żegnaj
wszak wierzę w spotkanie w innym wymiarze
Kiedy?
Tylko Bóg to wie
Odeszłaś, bo taka była wola Jego,
by skrócić Twoje ziemskie udręki.
Spoczywaj w pokoju!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
28
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group