• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 5:23
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 1713
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Droga ku wieczności Beaty Niemiec

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 maja 2019, 10:04
Aktualizacja: Niedziela, 19 maja 2019, 6:52
Autor: Danuta Mysłek
Wczoraj (17.05) w dąbrowickim kościółku rodzina, znajomi i byli współpracownicy pożegnali Beatę Niemiec. Zmarła była wieloletnim pracownikiem ochrony zdrowia publicznego. Odeszła, ale na zawsze żywa pozostanie w mym i w sercu niejednego wspomina Danuta Mysłek.

Nie zapomnę dni, które jak paciorki różańca przesuwały się jeden za drugim, składając się na tygodnie, miesiące, lata wspólnych radości, trosk i smutków. Nie sposób zapomnieć chwil, gdy nie szczędziła sił i zdrowia z wiarą w dobro i słuszność pełnionej służby w ochronie zdrowia publicznego.

Nie myślała wówczas o swoim zdrowiu, nie protestowała przeciw niekorzystnym warunkom pracy, jak wielu zresztą z nas. Czy dlatego z naszego grona już tak wielu brak? To dziś jawi się z ironią, czy aby tylko losu?

Przez lata zdarzały się tygodnie, a nawet dni, że niejedno zgłaszano zatrucie, co wiązało się z wykonaniem bardzo wielu posiewów, nie wahała się, by zostać po godzinach pracy, by w soboty i niedziele świadczyć pracę na rzecz poprawy i bezpieczeństwa jakości życia i zdrowia innych ludzi. Nie odmawiała, a przecież była matką i żoną potrzebną również bardzo Rodzinie. Niestety pomieszczenia i urządzenia w laboratorium nie gwarantowały bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, pot zalewał niejednokrotnie oczy, a przemęczenie w takich warunkach dawało się w znaki...

Beata pozostawiła wszelki ból na krawędzi życia, odeszła nagle, do końca zachowując aktywny umysł i nadzwyczajne umiłowanie życia, otoczona miłością najbliższych oraz podziwem i szacunkiem przyjaciół. Dobrze wykształciła swoje dzieci. Spoczęła bezpiecznie u boku Rodziców.

Ty już zasiadasz w chwale u Pana
A my znosimy znoje życia codziennego
Nie mówię żegnaj
wszak wierzę w spotkanie w innym wymiarze
Kiedy?
Tylko Bóg to wie
Odeszłaś, bo taka była wola Jego,
by skrócić Twoje ziemskie udręki.
Spoczywaj w pokoju!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
7%
Dziwi
0
0%
Nudzi
28
93%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Gither 18-05-2019 20:38
Odeszła i już nie wróci jak każdy z nas , w co by człowiek nie wierzył czy kogo.I tak do gleby.
~alfa-omega.. 18-05-2019 21:55
do: ~Gither (20:38)
.....Ciała zmartwychwstanie,żywot wieczny.....
~ 19-05-2019 16:08
do 21:51 mi świadkowie powiedzieli ja jako katolik to po śmierci robaki mnie zjedzą a oni wstaną i dalej będą żyć , tylko się pytam , 90 lat umarła i wstanie poco ,pewnie koty chcą opanować wiarę katolicką

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group