Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7977
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Drezno – Kłodzko pociągiem?

Poniedziałek, 1 lutego 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Drezno – Kłodzko pociągiem?
Fot. .....
Wizję międzynarodowego połączenia kolejowego Niemiec z atrakcyjnymi miejscowościami Pogórza Sudeckiego chcą urzeczywistnić Marzena Machałek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, oraz europarlamentarzysta Ryszard Legutko.

Do Drezna z Jeleniej Góry można było dojechać koleją jeszcze w połowie lat 90. ubiegłego wieku, a za tzw. komuny ze stolicy Karkonoszy jeździły wagony do Paryża. To, co już było rzeczywistością, dziś wydaje się pobożnym życzeniem. Czy nie da się nawiązać do tamtych czasów i – paradoksalnie – rozwinąć zwiniętą niegdyś sieć połączeń kolejowych łączących Niemcy z Polską?

Na ten temat 17 lutego w ratuszu będą debatowali fachowcy zaproszeni przez posłankę Marzenę Machałek oraz europosła prof. Ryszarda Legutkę na specjalnej konferencji pod hasłem „Z Drezna do Kłodzka pociągiem”.

Spodziewana jest obecność przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury, marszałka województwa dolnośląskiego, zainteresowanych samorządów, zarządów spółek PKP, niemieckich przewoźników (DB Regio AG, Region Südost) oraz Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei, Towarzystwa Kolei Izerskich, Klubu Sympatyków Kolei Wrocław.

Konferencji medialnie patronuje Tygodnik i Portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
66
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
32%
Nie najlepiej
20%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group