Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10474
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dramatyczny pościg za czarnym audi

Środa, 15 października 2008, 16:03
Aktualizacja: 16:14
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dramatyczny pościg za czarnym audi
Fot. Archiwum
Chwile grozy przeżyli dzisiaj piesi, którzy na swojej drodze napotkali uciekających przed policją oszustów bankowych poruszających się czarnym audi A 4 . – To były typowe „karki”, które nie liczyły się z nikim i niczym, niewiele brakowało a nie rozmawiałbym z państwem – powiedział nam jeden ze świadków zdarzenia, która o mały włos na chodniku nie został przejechany przez uciekinierów.

Jak wynika z ustaleń policji, złodzieje na naszym terenie działali już od kilka dni. Wszystko zaczęło się po tym, jak trójka przestępców wyłudziła dzisiaj w jeleniogórskim banku pieniądze. – Kiedy zorientowali się, że jeden z pracowników banku odkrył że są złodziejami i powiadomił policję zaczęli uciekać.
Na parkingu przy ulicy Grodzkiej przestępcy – mimo żądań policji – nie pokazali dokumentów, odepchnęli funkcjonariuszy i uciekli do samochodu.

Wyjeżdżając z parkingu połamali barierkę zamykającą plac. Do pościgu włączyli się strażnicy miejscy i policja. Oszuści na drodze łamali wszystkie możliwe przepisy, nieprawidłowo wyprzedzali pojazdy i jechali z niedozwoloną prędkością w stronę ulicy Grunwaldzkiej. Gdy na ulicy Mostowej dalszą jazdę oszustom uniemożliwił korek stojących na czerwonym świetle pojazdów, ci wjechali na chodnik po przeciwnej stronie jezdni.

– Na moich oczach potrącili dwóch ludzi, jeden z pieszych oberwał lusterkiem, drugi został mocno uderzony i wyrzucony do tyłu siłą zderzenia – mówi pan Tomasz z Jeleniej Góry. Później widziałem że ten człowiek podniósł się i uciekł, najprawdopodobniej w wyniku szoku. Kolejny pieszy w ucieczce przed pojazdem zawiesił się na barierce.

– Kiedy zobaczyłem, że samochód pędzi prosto na mnie i że nie mam gdzie uciekać, zacząłem się modlić – mówi 28 -letni Tomasz z Jeleniej Góry, który po zdarzeniu przyszedł do naszej redakcji by zapytać o szczegóły tego pościgu.
– Cudem uniknąłem śmierci, bo lekko uderzyli mnie tylko lusterkiem. Na szczęście korek samochodów skończył się tuż przede mną i piraci zjechali z chodnika na drogę. Policja i straż miejska utknęli w korku.

W międzyczasie czarne audi uszkodziło też samochody stojące w korku. Od tego miejsca piraci zniknęli jeleniogórskim służbom z oczu. Zawiadomiono wszystkie patrole w mieście i regionie. Na szczęście oszustów w Nowym Kościele zatrzymała policja ze Świerzawy. Jeden z przestępców zdołał jednak uciec przed policją, ale już ustalono jego personalia. Teraz trwa jego poszukiwanie. Schwytani zostali osadzeni w komisariacie z Złotoryi. Sprawa jest rozwojowa: przestępcy odpowiedzą przed sądem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1064
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group