Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9068
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Dotacja na usuwanie azbestu

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 7:28
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Dotacja na usuwanie azbestu
Fot. WFOŚiGW
Powiat karkonoski przyznał gminie Szklarska Poręba dotację na dofinansowanie kosztów związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

Całkowity szacunkowy koszt realizacji zadania wynosi ponad 19,8 tysiąca złotych. Szacuje się, że w Szklarskiej Porębie zostanie usuniętych 12,36 ton wyrobów zawierających azbest z sześciu obiektów budowlanych przy ulicach: 1 Maja, Franciszkańskiej, Okrzei, Kolejowej, Demokratów i Bronka Czecha. Usuwanie szkodliwego azbestu potrwa do 20 września.

Dodajmy, że gmina Szklarska Poręba znalazła się na liście 113 samorządów, które otrzymały w tym roku dotację na usuwanie azbestu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki wsparciu w wysokości blisko 3 mln złotych, niemal 6 tysięcy ton rakotwórczego materiału zostanie w bezpieczny sposób zdemontowany z dachów przez specjalistyczne firmy i unieszkodliwiony na składowiskach odpadów niebezpiecznych.

O szkodliwości azbestu wiadomo od lat. Uznawany jest za jeden z najbardziej powszechnych czynników rakotwórczych występujących w środowisku. Włókna azbestowe po dostaniu się drogami oddechowymi do organizmu są bardzo trudne do usunięcia. Eksperci ostrzegają, że wdychanie włókien z uszkodzonych płyt eternitowych może być powodem groźnych chorób, m.in. pylicy, nowotworów i przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
991
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group