Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10090
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dotacja na ratowanie zabytków

Sobota, 6 września 2014, 8:40
Aktualizacja: 8:43
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Dotacja na ratowanie zabytków
Fot. UM Jelenia Góra
Miasto Jelenia Góra 1 września br. ogłosiło nabór wniosków na dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków. Wysokość budżetu na ten cel zostanie ustalona przez Radę Miejską nie później niż do końca grudnia 2014 r.

Dotacje mogą być udzielane na prace, które zostaną przeprowadzone w roku 2015. Podobnie jak w latach ubiegłych priorytetem będą działania mające na celu zabezpieczenia substancji budynku, czyli: dach, stolarka okienna, elewacja oraz fundamenty.

Wniosek może złożyć podmiot, który posiada tytuł prawny do obiektu i wynika on z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego. Obiekt musi być wpisany do rejestru zabytków, budynki znajdujące w Gminnej Ewidencji Zabytków oraz należące do historycznych układów urbanistycznych/zespołów budowlanych wpisanych do rejestru zabytków nie mogą się starać o dotację.

Formularz oraz uchwałę określającą zasady na jakich zostaje udzielana dotacja można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Wszelkich informacji na temat dotacji udzielają pracownicy Wydziału Kultury i Turystyki, pod numerem telefonu 75-75-46-154 w godzinach pracy Urzędu lub mailowo twrona@jeleniagora.pl.
Aktualny spis zabytków rejestrowych znajduje się na stronie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

http://kultura.jeleniagora.pl/content/dotacje-na-zabytki-w-2015-roku-%E2%80%93-i-nab%C3%B3r-wniosk%C3%B3w
http://www.jeleniagora.pl/content/i-nab%C3%B3r-wniosk%C3%B3w-na-dotacje-na-zabytki-2015-r-video

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group