Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5795
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Dotacja na budynek TBS

Poniedziałek, 4 kwietnia 2022, 7:00
Autor: WAC
Kowary: Dotacja na budynek TBS
Fot. MT
Gmina Kowary otrzymała dotację w wysokości 1 milion 140 tysięcy złotych z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze te zostaną przeznaczone na realizację pierwszego etapu budowy 40 mieszkań w systemie TBS.
Przyznanie tych pieniędzy naszemu miastu to dla mnie znakomita wiadomość, bo oznacza, że plan na rozwój budownictwa komunalnego w Kowarach został zaakceptowany - informuje burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - W dalszej kolejności będziemy ubiegać się jeszcze o drugą dotację z BGK. Reszta środków na budowę budynku na Osiedlu Wichrowa Równia zostanie pozyskana z preferencyjnego kredytu w BGK oraz z kaucji wniesionych przez przyszłych lokatorów.

Dodajmy, że już w kwietniu zostanie podpisany akt notarialny przeniesienia komunalnej własności gruntu miejskiego na rzecz Jeleniogórskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W zamian za to gmina otrzyma określoną liczbę udziałów w JTBS. Kolejnym etapem będzie zlecenie wykonania projektu technicznego budynku na około 40 mieszkań. Będą to lokale kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie „pod klucz”. Budynek będzie posiadał windę oraz zeroemisyjny system grzewczy, umożliwiający indywidualną optymalizację zużycia ciepła.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group