Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5959
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Dookoła Karpacza z Klubem Wędrowca

Wtorek, 15 marca 2011, 8:37
Aktualizacja: 8:54
Autor: Agrafka
KARPACZ: Dookoła Karpacza z Klubem Wędrowca
Fot. MT
W minioną sobotę na wycieczkę dookoła Karpacza ruszyli najmłodsi członkowie Klubu Wędrowca, działającego przy Niepublicznej Szkole Podstawowej 707 w Karpaczu.

To już szósta z kolei w tym roku szkolna wycieczka Klubu Wędrowca. Młodzi wędrowcy po drodze do Kościółka Wang zatrzymali się przy tablicy pamiątkowej poświęconej Marianowi Bylicy oraz przy hotelu Gołębiewski, gdzie mogli zobaczyć startujący właśnie śmigłowiec. Podziwiali także piękno Dzikiego Wodospadu, miejsce anomalii grawitacyjnej, drugą zaporę przeciwrumoszową, tor saneczkowy, a także Lipę Sądową.

– Wycieczka się udała. Trafiliśmy na piękną pogodę. Przy starym amfiteatrze wędrowcy wymyślali piosenki o wycieczce i krótkie scenki, była także zabawa w kalambury – powiedziała Irena Panowicz, organizator wycieczki.

„Zdobywcy” Karpacza wysłuchali legend o założeniu Osady na Mostowej, lepiężniku białym, czy też o powstaniu Płóczek. Wędrówka zakończyła się w parku zabaw koło DW Bachus, gdzie niegdyś znajdowała się Karczma Sądowa. Dobrej zabawy połączonej ze zdobywaniem wiedzy o regionie nie zabrakło. A młodzi wycieczkowicze już marzą o kolejnej eskapadzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group