Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5484
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dom Dziecka bez popękanych wystaw

Wtorek, 4 listopada 2008, 13:29
Aktualizacja: 14:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Dom Dziecka bez popękanych wystaw
Fot. TEJO
Po naszej interwencji Zakład Gospodarki Lokalowej „Północ”, który zarządza domem handlowym przy ulicy Długiej, zobowiązał się wymienić szyby w uszkodzonych rok temu witrynach wystawowych. Pieniądze na ten cel będą pochodziły z przyznanej we wrześniu dotacji z urzędu miasta dla ZGL–u na remonty.

O rozbitych szybach wystawowych w dawnym Domu Dziecka oraz niegospodarności zarządcy budynku pisaliśmy dwa tygodnie temu. Wówczas ZGL „Północ” zobowiązał się zająć sprawą. Ale od tego czasu nic nie zostało tam zrobione.

W tym tygodniu nasi czytelnicy kolejny raz interweniują w tej sprawie i zapytują, kiedy niechlubna wizytówka na jednej z głównych jeleniogórskich ulic przestanie straszyć przechodniów. Dyrektor ZGL „Północ” Lucyna Januszewska tłumaczy, że nowa szyba miała zostać zamontowana od ulicy Długiej już w minionym tygodniu.

Plany pokrzyżował jednak niedoszły wykonawca, który początkowo przyjął zlecenie, a po tygodniu czasu się z niego wycofał. Stwierdził bowiem, że nie jest w stanie zamontować witryny wystawowej o tak dużej powierzchni.

Teraz został już wyłoniony kolejny wykonawca, który ma wstawić obydwie szyby – mówi Lucyna Januszewska. Pierwsza z nich od strony Długiej ma zostać wymieniona do końca tego tygodnia.

Jak mówi administrator budynku, Norbert Zawlik, druga szyba od ulicy Krótkiej, pojawi się nieco później. Powód: gabaryty szyby od ulicy Krótkiej są tak duże, że żaden wykonawca z Jeleniej Góry nie chcę podjąć się jej wymiany – Sama szyba waży około 700 kilogramów i trzeba ją zamawiać w hucie. Do jej zamontowania niezbędne jest również sprowadzenie specjalistycznego samochodu. Jednak obydwa zlecenia zostały już wystawione i postaramy się wymienić obydwie witryny tak szybko, jak to będzie możliwe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group