Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7337
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dolnośląskie Centrum Małoinwazyjnej Neurochirurgii Kręgosłupa w KCM

Niedziela, 26 października 2014, 9:59
Aktualizacja: Piątek, 10 marca 2017, 14:23
Autor: KCM Clinic
Jelenia Góra: Dolnośląskie Centrum Małoinwazyjnej Neurochirurgii Kręgosłupa w KCM
Fot. KCM Clinic
Dolnośląskie Centrum Małoinwazyjnej Neurochirurgii Kręgosłupa działa w KCM w Jeleniej Górze od 2011 roku, kierowane przez docenta Stanisława Kwieka, adiunkta Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szpital KCM jest wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę i narzędzia do małoinwazyjnej endoskopowej chirurgii kręgosłupa. Zabiegi te umożliwiają pacjentom szybki powrót do zdrowia oraz gwarantują minimalizację ewentualnych powikłań. Leczenie zabiegowe skojarzone jest w KCM z rehabilitacją i fizykoterapią. Specjalistyczną rehabilitacją w schorzeniach kręgosłupa kieruje dr n. med. Krzysztof Suszyński, adiunkt Katedry Fizjoterapii w Katowicach. Docent Kwiek jest jednym z najbardziej doświadczonych operatorów w małoinwazyjnej neurochirurgii endoskopowej nie tylko w Polsce, ale i w Europie, stąd tez pacjenci z przewlekłymi bólami kręgosłupa przyjeżdżają do KCM Clinic z różnych zakątków Polski jak i z zagranicy – z Niemiec, Wlk Brytanii, a ostatnio – nawet z USA – ze stanu Colorado i Oregan.
Do dnia dzisiejszego w KCM zespół docenta Kwieka wykonał ponad 700 małoinwazyjnych zabiegów neurochirurgicznych.
Do najczęściej stosowanych w KCM metod należy obok stabilizacji dynamicznej kręgosłupa z zastosowaniem implantów elastycznych, usunięcie przepukliny lub wypukliny dysku a także tzw. „sekwestru dysku” poprzez foraminotomię z dostępu operacyjnego tylno--bocznego. Operacja ta odbywa się z zastosowaniem wizualizacji endoskopowej.

Na czym polega małoinwazyjna metoda operacji przepukliny lub wypukliny dysku wykonana endoskopowo poprzez dostęp tylno-boczny?
- Polega na tym, że operacja ta odbywa się bez narażenia na uszkodzenie rdzenia kręgowego, korzeni rdzeniowych i innych anatomicznych elementów kanału kręgowego. Dostęp tylno-boczny zapewnia bezpieczeństwo pacjentowi i minimalizuje powikłania metod dotychczas stosowanych w tzw. Klasycznej neurochirurgii kręgosłupa. Chirurg nie musi „ otwierać” kręgosłupa, żeby usunąć przepuklinę dysku. Dlatego też nie ma możliwości spowodowania takich powikłań, jak niestabilność kręgosłupa czy zrosty pooperacyjne, które nierzadko są powikłaniem zabiegów tradycyjnych.
Jak długo trwa operacja, kiedy pacjent może opuścić szpital, kiedy pacjent może wrócić do pracy?
- Zabieg trwa ok. 30 min., na drugi dzień pacjent może wrócić do domu, do pracy zwykle wraca po 2-4 tygodniach.
Jakie jest anestezjologiczne znieczulenie w trakcie operacji?
- Zabiegi prowadzę w znieczuleniu miejscowo – dożylnym. Znaczy to, że chory w trakcie zabiegu jest w pełni świadomy, rozmawia ze mną i informuje mnie o ewentualnych swoich dolegliwościach w trakcie operacji. Zapobiega to wszelkim powikłaniom, które mogą wystąpić w trakcie operacji w pełnej narkozie.
Jakie powikłania mogą wystąpić w trakcie endoskopowego usuwania przepukliny dysku?
- Na kilkaset operacji, które wykonałem tą metodą , zdarzyły się 2 niewielkie powikłania infekcyjne – oba wyleczone skutecznie antybiotykiem dożylnie.
Jakie inne małoinwazyjne operacje kręgosłupa można wykonywać w KCM?
- Wykonujemy szeroki zakres zabiegów, zarówno odcinka lędźwiowego, piersiowego jaki i szyjnego kręgosłupa. O wyborze stosownej metody decyduję w rozmowie z pacjentem na podstawie przedstawionych wyników badań obrazowych i klinicznych oraz dolegliwości.

specjalista neurochirurg
docent Stanisław Kwiek

Sean, B.z Denver, Colorado, USA
Sean cierpiał na ból pleców przez ostatnie trzy lata. Szukał profesjonalnego leczenia i przeszedł w tym czasie dwie operacje z jeszcze gorszym rezultatem. Jego ból w dolnej części pleców był tak ciężki, że Sean postanowił znaleźć profesjonalną klinikę za granicą. Przeglądał firmy i kliniki oferujące kompletny pakiet medyczny – przelot, zakwaterowanie, operacja. Szukał czegoś ekonomicznego i profesjonalnego. Znalazł kilka opcji w Meksyku, a także w Indiach, ale im bardziej szukał, tym więcej wątpliwości się pojawiało. Jego obawy dotyczyły profesjonalnej chirurgii kręgosłupa, umiejętności, zdolności i fachowej wiedzy lekarzy. Jedynym rozwiązaniem, aby wyeliminować ból i wrócić do aktywnego życia był DIAM system stabilizacji kręgosłupa z implantami na dwóch poziomach. Profesjonalna oferta Szpitala KCM Clinic w Jeleniej Górze zwróciła uwagę Seana. Otrzymał natychmiastową odpowiedź od specjalistów z działu Obsługi Pacjentów Zagranicznych. Pan Philip Pasler i Pani Dagmara Kaczmarowska postanowili skontaktować się z Docentem S. Kwiekiem, neurochirurgiem KCM Clinic. Badanie lekarza potwierdziło potrzebę natychmiastowej operacji. Sean
nie miał żadnych wątpliwości do wyboru KCM Clinic. Przyleciał do Polski. Tygodniowy pobyt w Jeleniej Górze okazał się wielkim sukcesem. Sean mógł stać i chodzić już następnego dnia po operacji. Po tygodniowym pobycie w Jeleniej Górze wyjechał zadowolony. Co jest najważniejsze, Sean nie czuje żadnego bólu. Jego problemy z kręgosłupem zostały rozwiązane. Sean wypowiada się bardzo pozytywnie na temat jego leczenia i całej wyprawy do Polski - KCM Clinic. „Nie ma powodu do życia w bólu. Jest oczywiste, że podjąłem wielką decyzję przy-latując do KCM Clinic. Byłem mile zaskoczony poziomem opieki, którym mnie otoczono. Philip był świetny, Dagmara była niesamowita, wszyscy
lekarze i pielęgniarki byli przyjaźni i kompetentni. Jest to po prostu moje najlepsze doświadczenie jakie mogłem przeżyć w Polsce. „ Następnym planem Seana jest urlop w Polsce – w Karkonoszach wraz z rodziną.

Tereca R. z USA/ stanu Oregon cierpiała na ból szyi i pleców w odcinku lędźwiowym przez ostatnie lata. W Stanach Zjednoczonych przeszła przedloty operację wszczepienia sztucznego dysku w odcinku szyjnym, jednakże ból i dolegliwości związane z normalnym funkcjonowaniem w życiu codziennym nie minęły. Cierpiała również na przewlekły zespól bólowy kręgosłupa w odcinku lędzwiowo-krzyżowym. Podobnie jak Sean szukała profesjonalnego leczenia za granicą. Po przedstawieniu się kliniki na kongresie medycznym w Washington, wybrała KCM Clinic S.A. i przyjazd do Polski i dziś wie, że to była właściwa decyzja. Po przesłaniu wyników badania MRI i konsultacji z docentem Kwiekiem, zdecydowała się na naprawczy zabieg małoinwazyjny przezskórny odcinka szyjnego kręgosłupa metodą koblacji oraz zabieg przeskórny zabieg małoinwazyjny odcinka lędźwiowego techniką laserową.
Pacjentka była zaskoczona tak szybką poprawą po specjalistycznym zabiegu, bardzo zadowolona ze standardu obsługi w KCM, profesjonalności i zaangażowania personelu lekarskiego jak i pielęgniarskiego, opieki rehabilitacyjnej.
Przed koblacją szyjną na 2 poziomach i procedurą PLDD laserem na trzech poziomach w odcinku lędźwiowym, Teresa nie mogła wykonywać pełnych ruchów w odcinku szyjnym i w odcinku lędźwiowym kręgosłupa jak również nie była w stanie podnieść lewej ręki. W dwa dni po zabiegach dolegliwości ustąpiły. Ból odszedł bezpowrotnie. Teresa wróciła do USA szczęśliwa, że może wrócić do aktywnego życia. Tygodniowy pobyt sprawił, że Teresa wypowiada się bardzo pozytywnie na temat leczenia i całej wyprawy do Polski – do Jeleniej Góry i KCM Clinic.

Dolnośląskie Małoinwazyjne
Centrum Neurochirurgii Kręgosłupa

Aby umówić się na wizytę wystarczy
zadzwonić pod numer telefonu:
533 898 007, 533 375 111,
lub skierować zapytanie na adres
neurochirurgia@kcmclinic.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group