Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 5473
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dobre notowania rankingowe jeleniogórskich szkół

Środa, 11 stycznia 2012, 10:06
Aktualizacja: 16:44
Autor: UM
Uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych mają powody do dumy – w rankingu „Perspektyw” wiele z nich znalazło się w gronie najlepszych szkół w kraju i na Dolnym Śląsku.

W ogólnym rankingu, pośród techników, Technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych, które uzyskało 34 miejsce w kraju, drugie na Dolnym Śląsku. W podrankingu techników zawodowych Technikum w ZSEiT znalazło się na 21 miejscu. Szkoła ta również została sklasyfikowana w podrankingu maturalnym techników zajmując 72 miejsce w kraju. W gronie 200 szkół podrankingu maturalnego techników znalazło się także Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Obrońców Poczty Polskiej na 153 pozycji.

W grupie liceów ogólnokształcących do grupy czterystu najlepszych szkół w kraju na 156 po-zycji zakwalifikowało I
Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego, co dało automatycznie dziewiate miejsce na Dolnym Śląsku. W podrankingu maturalnym szkoła znajduje się na 155 pozycji. Natomiast w podrankingu szkół olimpijskich na 123 pozycji w kraju.

Należy zaznaczyć, że wszystkie rankingi i podrankingi charakteryzują się dużą konkurencyj-nością. Szkoły jeleniogórskie rywalizują o swoje miejsce w grupie im przypisanej uczestnicząc w sze-regu różnych olimpiad, konkursów i innych form współzawodnictwa wiedzy i umiejętności. Stale też w różny sposób poprawiają jakość swojej pracy, mając na celu uzyskanie jak najwyższych wyników przez powierzonych im opiece uczniów. Szkoły uczestniczą w wielu projektach mających na celu po-prawę jakości ich kształcenia. Należałoby sobie życzyć, aby w przyszłym roku powiększyło się grono szkół wchodzących do elitarnej grupy szkół najwyżej klasyfikowanych w kraju.
Społecznościom Szkół, które zakwalifikowały się do tegorocznego Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych serdecznie gratulujemy i życzymy osiągania jeszcze większych i liczniejszych sukcesów w postaci wysokich wyników maturalnych, laurów olimpijskich oraz uznania uczelni, które są kolejnym etapem kształcenia naszych młodych jeleniogórzan.

Dokładne informacje o metodologii tworzenia rankingów i kolejność poszczególnych szkół znaleźć można na stronach PERSPEKTYW:
http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=335&Itemid=881

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group