Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 5289
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: DO JELONKI NAPISALI. Komu przeszkadzały drzewa w zdroju?

Poniedziałek, 12 marca 2012, 8:55
Aktualizacja: 8:58
Autor: JK
JELENIA GÓRA: DO JELONKI NAPISALI. Komu przeszkadzały drzewa w zdroju?
Fot. JK
Jeszcze przed kilkoma dniami rosły tam piękne kwitnące drzewa, które naprawdę dawały dużo uroku Placowi Piastowskiemu. Był to piękny skwerek – mała enklawa zieleni w środku miasta. I teraz – gdy drzewa te wkrótce zaczęłyby kwitnąć – ktoś bezlitośnie wyciął je wszystkie – pisze do nas pani Joanna z Cieplic.

Zostały tylko kikuty sterczące przy ziemi, które jeszcze bardziej uwidaczniają paskudne bazgroły na elewacji. Jestem właścicielką jednego z mieszkań znajdujących się w tym budynku i nie wiedziałam nic o decyzji związanej z wycięciem drzew. Zgłaszałam ten temat do Wydziału Ochrony Środowiska, ale nikt nie wiedział nic o wycince drzew.

Nie były to zapewne drzewa, na których wycięcie musi być wydane specjalne zezwolenie. Zgłosiłam tę sprawę panu Robertowi Futerhendlerowi, społecznemu burmistrzowi uzdrowiskowej dzielnicy miasta, aby poruszył ten temat na zebraniu Miłośników Cieplic i na forum rady dzielnicy.

Nie wiem, komu mogły przeszkadzać tak piękne rośliny i dlaczego nikt nie zapytał o zdanie wszystkich mieszkańców budynku, willi Felicji. Nie wiem, czy wycięto je na zlecenie Urzędu Miasta czy może na prośbę jakiegoś mieszkańca willi, któremu zasłaniały widok. Można je było przyciąć i ładnie uformować, a nie wycinać oszpecając w ten sposób tak piękny zakątek miasta.

Może Miłośnicy Cieplic lub nasze władze podjęłyby także temat obrzydliwego graffiti, które od lat szpeci elewacje zabytkowych budynków Cieplic. Mamy piękny park, będą baseny termalne, ale brudne i zabazgrane elewacje nie są dobrą reklamą – czytamy w e-mailu od naszej Czytelniczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group