Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1987
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do brudnego uroczyska po wybojach

Poniedziałek, 23 maja 2011, 7:53
Aktualizacja: 8:47
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Do brudnego uroczyska po wybojach
Fot. KC
Nie zmienia się stan drogi z Jeleniej Góry w kierunku Staniszowa. Dopiero za miejskimi rogatkami jest równo jak po stole. Odcinek do granic stolicy Karkonoszy straszy kierowców dziurami.

Najgorzej jest przy dojeździe do akwenu popularnie zwanego „Balatonem”. Tu – niezmiennie od kilku lat – dziura na dziurze. To kłopot nie tylko dla kierowców, lecz także rowerzystów, którzy wybierają się na wiosenne przejażdżki. Lepsze zaczyna się kilkaset metrów dalej.

Wszystko z powodu braku pieniędzy na remont odcinka między znakami oznaczającymi granice administracyjne Jeleniej Góry oraz Staniszowa. To teren gminy Podgórzyn, która kilka lat temu zdobyła środki na remont jezdni, ale dopiero w obszarze Staniszowa. Sprawa miała być rozwiązana już w ubiegłym roku, ale – na razie – nic się nie zmienia.

Niezbyt czysto jest także nad samym „Balatonem”. To już nie z powodu braku pieniędzy, ale przez niedbalstwo niektórych użytkowników tego uroczyska, którzy – rok w rok – traktują jego brzegi jak wysypisko śmieci. Najgorzej jest w sezonie, bo akwen tuż „za miedzą” jest jednym z popularniejszych dzikich kąpielisk dla mieszkańców stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group