Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2154
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bolków: Dni dziedzictwa w Bolkowie

Czwartek, 11 września 2008, 12:22
Aktualizacja: Piątek, 12 września 2008, 9:30
Autor: Angela
Bolków: Dni dziedzictwa w Bolkowie
Fot. archiwum
W najbliższy weekend, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Zamku w Bolkowie otwarta zostanie wystawa „Księstwo świdnicko–jaworskie” oraz siedemnastowieczny piknik historyczny. Wstęp wolny.

Historyczną przygoda na Zamku w Bolkowie rozpocznie się w sobotę o godzinie 9. Wystawa otwarta zostanie o godzinie 11. Piknik historyczny, musztra strzelecka, turniej szermierczy we władaniu rapierem i szpadą, turniej łuczniczy, zawody strzeleckie z użyciem XVII – wiecznej broni palnej, konkurs tańców oraz konkurs szermierczy we władaniu szablą historyczną. Potrwa do godziny 20.

Natomiast w niedzielę odbędzie się inscenizacja potyczki pomiędzy wojskami zaciężnymi a pospolitym ruszeniem zatytułowana „Z pamiętnika lisowczyka”, gry i zabawy plebejskie oraz rozdanie nagród. Zamek w niedzielę otwarty będzie od godziny 9.00 do 19.00.

Muzeum Karkonoskie informuje również, że w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Korzenie tradycji. Od ojcowizny do ojczyzny” w dniach 13 – 14 oraz 20 - 21 września wstęp do siedziby Głównej Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oraz oddziałów: Domu Carla i Gerharta Hauptmannów i Skansenu Uzbrojenia Wojska Polskiego przy ulicy Sudeckiej 83, a także do zamku bolkowskiego będzie bezpłatny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group