Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7392
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dłużnicy czynszowi wychodzą z kłopotów

Poniedziałek, 2 stycznia 2012, 8:21
Aktualizacja: Wtorek, 3 stycznia 2012, 8:35
Autor: UM
JELENIA GÓRA: Dłużnicy czynszowi wychodzą z kłopotów
Fot. AT
Decyzja o podjęciu próby porozumienia z osobami zadłużonymi i niespłacającymi swoich zobowiązań finansowych wobec miasta była słuszna: wiele rodzin zdecydowało się podpisać porozumienia, które dają im kolejną szansę rozwiązania problemu.

– Porozumienie zakłada jednak, że należności trzeba uregulować uściśla Mirosława Dzika, zastępca prezydenta miasta, odpowiedzialna m.in. za tę sferę spraw. – Praktyka bowiem polega na tym, że osoba, która chce uzyska taką pomoc musi przystąpić do ugody, przez co najmniej trzy miesiące wpłacać należy na bieżąco czynsz w pełnej wysokości, potem może starać się o rozłożenie długu na raty.

Jeśli wywiąże się z obowiązku spłaty całości zadłużenia, unika zagrożenia eksmisją, a ponadto Prezydent może umorzyć odsetki długów. Korzystają wszyscy – Miasto odzyskuje należne pieniądze, dłużnik – prawo do umowy najmu, unikamy kłopotliwego procesu i dramatów osób pozbawianych mieszkań.

- Już prawie 300 rodzin w ubiegłym roku zdecydowało się na taką procedurę i – jak do tej pory – nie ma „recydywy niepłatności”. Kilkanaście innych rodzin zdecydowało się na odrabianie czynszu pracami na rzecz gospodarki komunalnej w mieście, a wszystko to razem napawa optymizmem, że ta metoda odzyskiwania statusu lokatora zyskała swoich zwolenników wśród mieszkańców – konkluduje M. Dzika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group