Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5247
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Długi weekend majowy pod okiem policji

Środa, 1 maja 2013, 8:00
Aktualizacja: 8:04
Autor: 112
W związku z długim weekendem policja jeleniogórska prowadzi działania prewencyjne, które potrwają do 6. maja br. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską.

- Chodzi o zminimalizowanie skutków i ograniczenie zdarzeń drogowych. W tym czasie dużo ludzi planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół w Polsce lub zagranicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmują drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, drogę w kierunku Karpacza, a także inne drogi na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym.

- Apelujemy również do rowerzystów, aby poruszali się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami , a także w trosce o swoje zdrowie i życie korzystali z kasków oraz odblasków – dodaje Edyta Bagrowska.

Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group