Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 4 listopada
Imieniny: Karola, Olgierda
Czytających: 15113
Zalogowanych: 96
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Dla segregacji śmieci

Wtorek, 5 lipca 2022, 7:00
Autor: WAC
Powiat: Dla segregacji śmieci
Fot. MT
Dodatkowe 2 miliony złotych udało się pozyskać Związkowi Gmin Karkonoskich z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na trwającą modernizację Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami. Środki będą przeznaczone na rozbudowę części mechanicznej instalacji segregującej śmieci.

Inwestycja jest częścią projektu „Modernizacja i rozbudowa linii technologicznych zagospodarowania odpadów komunalnych oraz systemu segregacji odpadów”. Jego całkowita wartość to 26,5 miliona złotych. Zakończenie realizacji planowane jest na 31 grudnia 2022 roku. Celem przedsięwzięcia jest rozwój, modernizacja i doposażenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami, co umożliwi zwiększenie efektywności zakładu.W wyniku realizacji projektu dojdzie m.in. do zmniejszenia masy odpadów przekazywanych do składowania oraz minimalizacji oddziaływania na środowisko prowadzonych w zakładzie KCGO procesów przetwarzania odpadów. Realizacja  projektu wpłynie na zmianę struktury składowania odpadów oraz na doczyszczanie i zwiększony odzysk surowców.

Myślę, że po zakończeniu modernizacji będziemy mieli instalację, którą będziemy mogli się pochwalić – mówi dyrektor biura Związku Gmin Karkonoskich Łukasz Hada. - W tej chwili prace koncentrują się w części biologicznej. - Powstają nowe komory do biostabilizacji odpadów stałych. Modernizujemy też część mechaniczną wyposażając ją w urządzenia ułatwiające prace naszym pracownikom m.in. rozrywarki worków, separatory balistyczne, separatory do metali żelaznych i nieżelaznych. Naszym celem jest zwiększenie ilości wysortowanych odpadów i zmniejszenie uciążliwości KCGO dla okolicznych mieszkańców i podróżujących pobliską drogą powiatową.

Twoja reakcja na artykuł?

23
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
685
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Likwidacja prac domowych to fiasko?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Seniorzy
Wcześniejsza emerytura dla wybranych
 
Aktualności
Zbiornik po wielkim remoncie
 
Koszykówka
Kraków zdobywa Jelenią Górę
 
Aktualności
Awantura na cmentarzu
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group