Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6964
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Dla dziadków z wnukami

Sobota, 28 sierpnia 2021, 7:03
Autor: WAC
Powiat: Dla dziadków z wnukami
Fot. użyczone
W zagrodzie edukacyjnej „Kowalowe Skały” we Wrzeszczynie odbyły się pierwsze z cyklu warsztatów edukacyjnych „Agro – Akademia czyli dziadkowie z wnukami poznają wieś”.

Głównym organizatorem oraz pomysłodawca warsztatów nt. rękodzieła, których celem jest integracja wielopokoleniowa jest jeleniogórzanin Mariusz Synówka. Środki na ich organizację, w wysokości 20 tysięcy złotych otrzymało stowarzyszenie „Odnowa” z Mirska, a pochodzą one z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.

Podobne działania, dzięki którym dziadkowie i wnukowie mogą konstruktywnie i twórczo spędzić ze sobą czas prowadzone były już dwa lata temu. Tym razem zaplanowano wyjazdy do agroturystyki "Podkówka" w Świdniku, zagrody edukacyjnej "Kowalowe Skały" we Wrzeszczynie oraz pracowni tradycyjnego piernikarstwa "U Martyny" w Sędziszowej. Ogółem odbędzie się 10 warsztatów dla dwudziestoosobowych grup, a ich uczestnicy będą z Jeleniej Góry, Mirska i Mysłakowic. Planowane są też grupy z powiatów: jaworskiego i złotoryjskiego.

To pomysł na umożliwienie kreatywnego, ciekawego (a co najważniejsze - z dala od gier komputerowych i telewizora) spędzenia czasu przez dziadków razem ze swoimi wnukami - mówi Mariusz Synówka. - Niestety życie nabrało obecnie takiego tempa, że rodziny spędzają z reguły ze sobą coraz mniej czasu. Tymczasem dziadkowie posiadają fantastyczną wiedzę, doświadczenie życiowe i znają się na takich rzeczach, o których nie mamy zielonego pojęcia, bo mamy smartfony, tablety i inny sprzęt elektroniczny. Dlatego te warsztaty są okazją do samodzielnego, bez pieczy rodziców, spotkania dziadków i wnucząt.

Twoja reakcja na artykuł?

14
67%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group