Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8336
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Dla Amazonek od Amazonek

Poniedziałek, 8 marca 2021, 8:03
Autor: WAC
Powiat: Dla Amazonek od Amazonek
Fot. Stowarzyszenie Amazonek z Mysłakowic
Dzięki akcji przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Amazonek z Mysłakowic, do kobiet po usunięciu piersi lub węzłów pachowych trafią specjalne poduszki w kształcie serca, które pomagają uśmierzyć dolegliwości po tych zabiegach.

Poduszka w kształcie serca wspiera rehabilitację pacjentek po mastoktomii na każdym etapie – zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy gdy operacja była wcześniej. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje lub znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Poduszka jest specjalnie wyprofilowana, aby redukować zbieranie się płynów limfatycznych po operacji.

Przy wsparciu Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach powstało 75 poduszek dla osób po mastektomii lub usunięciu węzłów pachowych - mówi Elżbieta Zakrzewska ze Stowarzyszenia Amazonek z Mysłakowic. - Teraz jeszcze pozostaje nam je tylko popakować i można ruszać na oddziały onkologiczne. Nasze poduszki trafią między innymi do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Izerskiego Centrum Pulmonologii i Chemioterapii „Izer – Med” w Szklarskiej Porębie, Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Kowarach i Domu Pomocy w Kowarach. Poduszka może też trafić do każdej pani, która ma taką potrzebę i się do nas zgłosi.

Twoja reakcja na artykuł?

11
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
800
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group