• Sobota, 14 grudnia 2019
  • Godz. 22:59
  • Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
  • Czytających: 6388
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dialog autorów wierszy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 marca 2019, 9:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 marca 2019, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (8.03) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbył się wieczór autorski Elżbiety Kotlarskiej i Mirosława Gontarskiego, twórców pierwszego poetyckiego tomiku z „rozmowami wierszy” – Gemini Art. Jak podkreślają twórcy, oryginalność zbioru polega na prezentacji wierszy w dialogu obu autorów, które stały się wzajemną inspiracją wymiany myśli, nowych skojarzeń i skłaniają ku głębszej refleksji.
Braterstwo w sztuce to nietypowa forma, a właściwie innowacyjna - zawiera rozmowę wierszy. Inspiracją były wiersze danego autora, z którym niemal przeprowadza się rozmowę wierszem. W ten sposób powstał tom, który stanowi rodzaj wzajemnej inspiracji, a także pokazuje jak daleko sztuka wnika w świadomość człowieka i pozwala na pergrynacje w przestrzeni sztuki, w sferze skojarzeń i tworzenia piękna w sztuce - powiedziała Elżbieta Kotlarska, prezes Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki, która jest współautorką tomiku poezji Gemini Art.

Wieczór autorski uświetnił muzycznie Ryszard Krupa, który grał pomiędzy czytaniem fragmentów poezji Elżbiety Kotlarskiej i Mirosława Gontarskiego. Autorzy dedykowali tomik zmarłym niedawno poetom z Dolnego Śląska - Andrzejowi Bartyńskiemu i Feliksowi Chrzanowskiemu-Szucie.

Spotkanie było jednocześnie okazją do zaproszenia na kolejne wydarzenia Jeleniogórskiego Klubu Literackiego. Już 20 marca w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się spotkanie z Jerzym Karwelisem i jego książką "Trzeci sort" (godz. 17:00), a następnego dnia (21.03, godz. 9:00) czeka nas VIII edycja Wielkiego Wierszowania, a w nim warsztaty literackie, otwarty konkurs jednego wiersza o "Złote Pióro 2019", spotkanie z gościem honorowym Zbigniewem Milewskim - warszawskim poetą, wiceprezesem zarządu głównego Związku Literatów Polskich, oraz spotkanie z Gabrielem Leonardem Kamińskim - poetą z Wrocławia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
14%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group