• Czwartek, 21 marca 2019
  • Godz. 13:24
  • Imieniny: Benedykta, Lubomira
  • Czytających: 6600
  • Zalogowanych: 14
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dialog autorów wierszy

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 marca 2019, 9:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 marca 2019, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (8.03) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbył się wieczór autorski Elżbiety Kotlarskiej i Mirosława Gontarskiego, twórców pierwszego poetyckiego tomiku z „rozmowami wierszy” – Gemini Art. Jak podkreślają twórcy, oryginalność zbioru polega na prezentacji wierszy w dialogu obu autorów, które stały się wzajemną inspiracją wymiany myśli, nowych skojarzeń i skłaniają ku głębszej refleksji.
Braterstwo w sztuce to nietypowa forma, a właściwie innowacyjna - zawiera rozmowę wierszy. Inspiracją były wiersze danego autora, z którym niemal przeprowadza się rozmowę wierszem. W ten sposób powstał tom, który stanowi rodzaj wzajemnej inspiracji, a także pokazuje jak daleko sztuka wnika w świadomość człowieka i pozwala na pergrynacje w przestrzeni sztuki, w sferze skojarzeń i tworzenia piękna w sztuce - powiedziała Elżbieta Kotlarska, prezes Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki, która jest współautorką tomiku poezji Gemini Art.

Wieczór autorski uświetnił muzycznie Ryszard Krupa, który grał pomiędzy czytaniem fragmentów poezji Elżbiety Kotlarskiej i Mirosława Gontarskiego. Autorzy dedykowali tomik zmarłym niedawno poetom z Dolnego Śląska - Andrzejowi Bartyńskiemu i Feliksowi Chrzanowskiemu-Szucie.

Spotkanie było jednocześnie okazją do zaproszenia na kolejne wydarzenia Jeleniogórskiego Klubu Literackiego. Już 20 marca w Książnicy Karkonoskiej odbędzie się spotkanie z Jerzym Karwelisem i jego książką "Trzeci sort" (godz. 17:00), a następnego dnia (21.03, godz. 9:00) czeka nas VIII edycja Wielkiego Wierszowania, a w nim warsztaty literackie, otwarty konkurs jednego wiersza o "Złote Pióro 2019", spotkanie z gościem honorowym Zbigniewem Milewskim - warszawskim poetą, wiceprezesem zarządu głównego Związku Literatów Polskich, oraz spotkanie z Gabrielem Leonardem Kamińskim - poetą z Wrocławia.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
14%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1053
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%
Głos ulicy
Ulgi dla młodych, ale nie dla wszystkich?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 20.03.2019 r.  
Miej świadomość
Leszek Żebrowski – Czy Żołnierze Wyklęci byli bandytami?  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Zmiany w PKW  
Aktualności
Zmiany na Ptasiej?  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group