Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7405
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Diabeł tkwi w szczegółach. Znak ważny po uściśleniu

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Diabeł tkwi w szczegółach. Znak ważny po uściśleniu
Fot. Archiwum
Co oznaczają znaki drogowe typu D – 18 a, czyli litera „P” z kopertą, jakie w Jeleniej Górze zostały ustawiony m.in. przy ulicy Sygietyńskiego po jej remoncie? Jest to zastrzeżone miejsce na parkingu. Według prawa brak określenia, dla kogo przeznaczona jest koperta, sprawia, że znak jest nieważny. Służby drogowe zapewniają, że niedopatrzenie natychmiast uzupełnią.

Takich niekompletnych i nieważnych pionowych znaków drogowych, jak ten sfotografowany przez naszego Czytelnika przy ul. Sygietyńskiego, jest w Jeleniej Górze znacznie więcej. I nikt nie robiłby z tego powodu żadnej sensacji, gdyby nie konsekwencje takiego znakowania.

Okazuje się bowiem, że zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z 2003 roku jeśli znak D – 18 a, który oznacza „Parking - miejsce zastrzeżone”, nie posiada odpowiedniej tabliczki informującej o tym, dla kogo jest on przeznaczony, jest nieważny. Co za tym idzie, z takiego miejsca parkingowego może korzystać każdy, a przecież założenie tak wyznaczonych miejsc jest zupełnie inne.

Przy ul. Sygietyńskiego „koperty” miały służyć osobom niepełnosprawnym. Na znaku brakuje więc tabliczki T – 29 czyli ikonki osoby niepełnosprawnej.
– Sprawdzimy, czy na ustawionych znakach przy ul. Sygietyńskiego brakuje tabliczki informującej o tym, że koperty są zastrzeżone dla osób niepełnosprawnych, i jeśli potwierdzą się informacje od mieszkańców, natychmiast to uzupełnimy. Przyznajemy, że może być to nasze niedopatrzenie – mówi Jerzy Bigus, wiceszef Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Przypominamy natomiast, że osoby nieposiadające uprawnień osób niepełnosprawnych, za zaparkowanie auta w tym miejscu po jego kompletnym oznakowaniu, mogą zapłacić do 500 zł mandatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group