Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6180
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Delegacja Powiatu Jeleniogórskiego w Bambergu

Piątek, 29 kwietnia 2016, 8:40
Aktualizacja: Sobota, 30 kwietnia 2016, 7:51
Autor: ts
Powiat: Delegacja  Powiatu Jeleniogórskiego w Bambergu
Fot. Archiwum Starostwa
W dniach 22–24.04.2016 r. na zaproszenie Starosty Bambergu miała miejsce wizyta oficjalnej delegacji Powiatu Jeleniogórskiego w partnerskim powiecie Bamberg, której celem było oficjalne otwarcie wystawy naszych artystów fotografików pt. „Polskie Karkonosze – cztery pory roku” oraz uroczyste poświęcenie pojazdów strażackich służących do zapobiegania i walki ze skutkami katastrof ekologicznych.

W pierwszym dniu pobytu delegacja z Powiatu Jeleniogórskiego ze starostą Anną Konieczyńską, wzięła udział w uroczystości oficjalnego wprowadzenia na rynek nowego gatunku piwa „36-Kreisla”, które jest jedynym piwem powiatowym w Bawarii. Następnie starostowie i radni z obu powiatów omówili wstępnie zadania związane ze współpracą na lata 2016-2017. Ustalono wspólnie terminy i formę wydarzeń związanych z jubileuszem 10-lecia partnerstwa obu powiatów, który partnerskie regiony będą obchodziły w przyszłym roku.

23 kwietnia 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bambergu, starosta Anna Konieczyńska i starosta Johann Kalb wspólnie uroczyście otworzyli wystawę fotografii artystów z terenu naszego powiatu: Elżbiety Bojczuk, Grzegorza Truchanowicza, Szymona Bialica, Daniela Kaszeli i Zygmunta Trylańskiego.

Otwarcie wystawy o tytule „Polskie Karkonosze – cztery pory roku” odbyło się w obecności licznie zaproszonych gości, przedstawicieli władz regionu Bambergu, radnych, pracowników administracji, artystów i mieszkańców. Wśród obecnych był także poprzedni starosta Bambergu dr. Günther Denzler, pełniący obecnie funkcję przewodniczącego Rady Okręgu Frankonii Górnej. Po wysłuchaniu wystąpień starosty Konieczyńskiej i starosty Kalba obecni goście długo podziwiali wspaniałe zdjęcia naszych fotografów, które chociaż częściowo przybliżyły im piękno naszych Karkonoszy.

Następnego dnia delegaci wzięli udział w procesji z okazji święta Św. Grzegorza, której trasa przebiegała ulicami gminy Gunzendorf i dalej drogą na Górę Musztardową. Potem przedstawiciele obu starostw udali się do miejscowości Hirschaid, w której odbywała się duża wystawa specjalistycznego sprzętu gaśniczego i ratunkowego z jakiego korzystają OSP w partnerskim powiecie.

Punktem kulminacyjnym tej trzydniowej wystawy, odwiedzanej przez tysiące mieszkańców regionu, była uroczystość poświęcenia czterech specjalistycznych pojazdów strażackich. Gospodarzem i organizatorem tego wydarzenia był Powiat Bamberg oraz OSP ze wszystkich gmin powiatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group