Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 5377
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Debat i prezentacji czas

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 kwietnia 2010, 7:39
Aktualizacja: Środa, 21 kwietnia 2010, 8:13
Autor: Angela
Fot. Angela
W siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych odbyła się konferencja poświęcona prowadzonej akcji „Masz głos, Masz Wybór”. W ramach jej działań rozpocznie się cykl prezentacji kandydatów na radnych oraz debat z politykami. Pierwsza debata, przeniesiona z 20 kwietnia, odbędzie się 18 maja o godzinie 17.00 w Książnicy Karkonoskiej.

Akcja „Masz Głos - Masz Wybór” trwa od czterech lat i aktywniej działa szczególnie w okresach przedwyborczych, ale nie tylko. Ma też charakter ciągły: monitoruje działania władz między kampaniami.

– W okresie wyborów nasze działania odnoszą się do prezentacji kandydatów i ich założeń bez zabarwienia partyjnego, do zachęcenia ludzi do pójścia na wyborów i zagłosowania. Chcemy uzmysłowić mieszkańcom, że nie mogą być widzem w grze o jutro – mówi Stanisław Szubert, prezes Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, należącego do Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych, która od czterech lat wspólnie z Fundacją Batorego i Szkołą Liderów organizuje akcję Masz Głos - Masz Wybór..

Takich debat w ostatnich czterech latach przeprowadzono dziesięć. Były one związane przede wszystkim z kampanią prezydencką, odbywały się w Sobieszowie, Cieplicach, w centrum i na Zabobrzu. W czasie prezydentury Marka Obrębalskiego zorganizowaliśmy też pięć debat, na których prezydent składał po pięć deklaracji, co zamierza zrobić dla mieszkańców i następnie rozliczaliśmy go z ich realizacji. W większości przypadków te obietnice były spełniane.

Napięty plan działania akcji realizatorzy akcji przygotowali również na rok bieżący. Pierwsza z zaplanowanych debat została zaplanowana na 20 kwietnia, jednak ze względu na wyjazdy przedstawicieli gmin na pogrzeby ofiar poległych w katastrofie pod Smoleńskiem, termin został przełożony na 18 maja o godzinie 17.00 w Książnicy Karkonoskiej.

Debata zostanie przeprowadzona z przedstawicielami Sejmiku Wojewódzkiego: m.in. Jerzym Pokojem oraz prof. Tomaszem Winnickim, przedstawicielami samorządu lokalnego i samorządów gmin. W późniejszym czasie zorganizowana będzie prezentacja kandydatów na prezydenta oraz do rady miasta Jeleniej Góry.

– Chcielibyśmy znaleźć nowe, ciekawe twarze, obok już istniejących radnych będziemy prezentować nowe osoby, które będą miały ochotę wystartować i zrobić coś ciekawego dla Jeleniej Góry. Następnym działaniem będą debaty w okresie wyborczym czyli z kandydatami na prezydenta, a także spotkania profrekwencyjne – mówi Danuta Rybicka-Jakubiec, przedstawicielka Stowarzyszenia Ośrodek Edukacji Makrobiotycznej w akcji Masz Głos - Masz wybór z Biura Porad Obywatelskich, pełnoprawnego uczestnika akcji od 2006 roku.

Ryszard Grek zapewniał też, że wszystkie te działania chce przenieść na tereny gmin, gdzie dostęp do informacji jest o wiele trudniejszy niż w miastach.
- Myślimy o debacie w Mysłakowicach, Janowicach Wielkich, Podgórzynie, a w dalszej kolejności w innych gminach powiatu jeleniogórskiego. Dzięki takim działaniom będziemy mogli znaleźć ludzi, którzy chcą działać na tym terenie, którzy chcieliby się sprawdzić w samorządach i być może wnieśliby coś nowego do tego co dotychczas robili nasi samorządowcy – mówi Ryszard Grek, przedstawiciel starostwa powiatowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~olo 20-04-2010 8:32
Zaproście ich na debatę na ul. Pijarską
~jg73 20-04-2010 12:19
Nie Szubert, a Schubert :) Jeśli akcja ma charakter ciągły, to słabo to wygląda. Kilka spotkań pomiędzy 4-ro letnimi kadencjami to niewiele. A jesli było ich więcej (bo może się mylę?) to zostały zorganizowane tak, żeby jak najmniej osób się o nich dowiedziało.
~Ciekwa 21-04-2010 1:17
Kto za to płaci ? A tak to szkoda czasu i pieniędzy .
~miszkaniec jg 25-04-2010 22:41
Jak p. Schubert ma z tym coś wspólnego to już nie warto się tym interesować...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group