Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7607
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dawna palmiarnia Schaffgotschów odzyska blask?

Poniedziałek, 7 marca 2016, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 8 marca 2016, 7:23
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Dawna palmiarnia Schaffgotschów odzyska blask?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Miasto sprzedało obiekt przy ul. Oskara Langego w Cieplicach, gdzie mieściła się palmiarnia Schaffgotschów, a później znajdował się Zakład Instalatorstwa Elektrycznego oraz mieszkania. Nowy właściciel Adam Petryków planuje stworzenie tu wyjątkowego miejsca i daje na to sobie pięć lat.

Zabytkowy budynek dawnej palmiarni Schaffgotschów przez lata był demolowany i rozbierany przez złomiarzy. Obecnie jest w kompletnej ruinie, ale nowy właściciel widzi w nim ogromny potencjał. - Zachwyciła mnie architektura tego obiektu, dlatego postanowiłem go kupić i wyremontować – mówi Adam Petryków, jeleniogórzanin. – Mam nadzieję, że uda mi się wyprowadzić to miejsce z ruiny w kilka lat, ale mam świadomość, ile jest tu do zrobienia. Ten budynek może być wpisany do rejestru zabytków i chciałbym do tego doprowadzić. W planach mam stworzeniu tu restauracji z palmiarnią. Marzy mi się również ogród różany. Ale czy to się uda? Zobaczymy – dodaje nowy właściciel. Budynek ma około 1000 mkw., a wokół jest 2,5 tys. mkw. ogrodu.

- Obiekt znajdujący się w strefie konserwatorskiej został sprzedany po rokowaniach za 140 tys. zł – informuje Jacek Praszczyk, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UM w Jeleniej Górze. - Wcześniej był wielokrotnie wystawiany do przetargów, ale nie znalazł nabywcy – dodaje.
Obecny właściciel wyremontował już budynek Starego Młyna przy ul. Mieszka, gdzie jest restauracja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group