Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3753
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dawna bursa schroniskiem dla bezdomnych?

Piątek, 19 stycznia 2018, 6:40
Aktualizacja: Niedziela, 21 stycznia 2018, 6:55
Autor: WAC
Jelenia Góra: Dawna bursa schroniskiem dla bezdomnych?
Fot. KED
– Czy to prawda, że w dawnej bursie szkolnej przy ul. Łazienkowskiej w Sobieszowie powstanie schronisko dla bezdomnych? – z takim pytaniem zadzwonił do naszej redakcji mieszkaniec tej dzielnicy, pan Piotr.

Do naszej redakcji zadzwonił Czytelnik z Sobieszowa zbulwersowany krążącymi wśród mieszkańców tej dzielnicy pogłoskami o tym, jakoby w budynku dawnej bursy szkolnej przy ul. Łazienkowskiej miało zostać otwarte nowe schronisko dla bezdomnych.

– Słyszałem tego typu informacje i podobnie jak wielu moich znajomych uważam, że nie jest to dobry pomysł – mówi pan Piotr. - Z tego co wiem w Sobieszowie ma wkrótce ruszyć akcja zbierania podpisów przeciwko przeznaczeniu na ten cel tego obiektu. Takie sąsiedztwo z pewnością wywołałoby obniżkę cen działek w okolicy. Nikt też nie kupiłby leżącego po sąsiedzku terenu po dawnym basenie - argumentuje.

- To o czym mówi wasz Czytelnik to oczywista nieprawda – mówi zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Owszem, bursa została wydzierżawiona jeleniogórskiemu kołu Towarzystwa im. św. Brata Alberta, jednak nie na schronisko dla bezdomnych, lecz na dzienny dom pobytu dla osób starszych.

- Obiekt dawnej bursy przez kilka lat stał opuszczony i znajduje się w opłakanym stanie – mówi prezes jeleniogórskiego koła Towarzystwa im. św. Brata Alberta Bogusław Gałka. - Według wstępnych szacunków przystosowanie go do nowych celów będzie wymagało nakładów w wysokości około 2 milionów złotych. Wydzierżawiliśmy go od miasta na 10 lat i obecnie szukamy źródeł, z których moglibyśmy pozyskać środki na ten cel - informuje.

B. Gałka jest poruszony szumem jaki powstał wokół zagospodarowania obiektu dawnej bursy. - Chciałbym zapytać gdzie byli ci, którzy teraz podnoszą głos, kiedy przez kilka lat ten obiekt był dewastowany i rozkradany? - pyta. - Czy nie widzieli jak były wynoszone rury, kable oraz elementy wyposażenia? Poza tym wszystkich bojących się bezdomnych zapraszam na ul. Grunwaldzką lub Wolności do innych naszych placówek, aby zobaczyli, jak według obecnych standardów wygląda miejsce pobytu tych ludzi dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (88)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
854
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group