Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5898
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dawcy życia w „Żeromie”, czyli KREWNIACY JP II +

Sobota, 2 kwietnia 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Tramontane
W poniedziałek i wtorek (4 i 5 kwietnia) w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego przy ulicy Kochanowskiego w Jeleniej Górze w godzinach od 9.00 do 14.00 odbędzie się druga edycja Honorowego Krwiodawstwa „KREWNIACY JP II +”.

Akcja przewiduje udział dorosłej młodzieży klas drugich i trzecich licealnych w ofiarowaniu krwi będącym potrzebie oraz możliwość zadeklarowania wpisu do rejestru potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Przedsięwzięcie poprzedzone będzie spotkaniem edukacyjnym uczniów z lekarzem i przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wczoraj w I LO odbyła się prelekcja, która dostarczyła młodzieży niezbędnych informacji o krwiodawstwie i dawstwie szpiku wraz z omówieniem odpowiedzialności za podejmowana decyzje w zakresie deklaracji o dawstwie – poinformował nas Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

Akcję „KREWNIACY JPII +” koordynują katechetka siostra Krystyna Bogdan, Dorota Kloza, nauczycielka wychowania fizycznego oraz Beata Borkowska, pielęgniarka szkolna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group