Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 11258
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Darmowe maseczki w Szklarskiej Porębie

Czwartek, 16 kwietnia 2020, 8:06
Aktualizacja: Piątek, 17 kwietnia 2020, 10:59
Autor: KED
Szklarska Poręba: Darmowe maseczki w Szklarskiej Porębie
Fot. KED
Obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania poza domem nakłada od dziś (16.04) do odwołania rozporządzenie Rady Ministrów. W związku z tym Miasto Szklarska Poręba dla osób nieposiadających jeszcze odpowiedniego zabezpieczenia twarzy przygotowało darmowe maseczki wielokrotnego użytku.

Będzie je można otrzymać w kilku punktach miasta dziś w godzinach od 10.00 do 13.00. Każdy potrzebujący będzie mógł otrzymać jedną maseczkę w jednym z siedmiu miejsc na terenie miasta: na Białej Dolinie przy skrzyżowaniu ulic Demokratów i Partyzantów (w obrębie Białej Doliny maseczki będzie rozwoził potrzebującym radny miejski Rafał Wróblewski), przy sklepie NETTO, przy sklepie LEWIATAN, przy sklepie BIEDRONKA, przy Poczcie Polskiej, przy sklepie ŻACZEK na ul. 11 Listopada (Sz.P.-Średnia), przy sklepie / kościele na pl. Piastowskim (Sz.P.-Dolna).

Istnieje możliwość dowiezienia maseczki ochronnej osobie nie mogącej odebrać jej osobiście ww. punktach. Strażnicy miejscy dowiozą w uzasadnionych przypadkach maseczkę po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania telefonicznie pod nr. 75 717 39 41.

Do odbioru maseczki zapraszamy przede wszystkim osoby, które z ważnych powodów nie mogły do tej pory się w nią zaopatrzyć, bądź wykonać jej samodzielnie - mówi Arkadiusz Lupin z referatu promocji Urzędu Miasta. - Prosimy też, aby maseczek używać zgodnie z przeznaczeniem i wielokrotnie. Zniszczoną bądź zużytą nie zanieczyszczać przestrzeni publicznej, lecz wyrzucić do pojemnika na śmieci. Maseczki zakupione przez Miasto Szklarska Poręba należy dezynfekować i można je prać. Po zdjęciu z twarzy najkorzystniej spryskać obie strony maseczki płynem do dezynfekcji z 60% alkoholem i odwiesić na 2 min. do wyschnięcia.
Maseczkę należy zdejmować z twarzy oburącz oddalając od twarzy i unosząc do góry tak, aby strona zewnętrzna nie miała kontaktu z oczami, nosem i ustami. Zgodnie ze wspomnianym rozporządzeniem alternatywą dla maski może być również szalik, apaszka, komin (tzw. buffa), itp.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group