Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5682
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dariusz Miliński przyciągnął tłumy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:04
Autor: rylit
Fot. Rylit, Konrad
Tylu gości w Galerii „Muflon” przy Miejskim Domu Kultury w Sobieszowie już dawno nie było. Tłum pojawił się tam za sprawą środowego wernisażu wystawy artysty plastyka Dariusza Milinskiego zatytułowanej „Powrót Syna Marnotrawnego”.

Na otwarcie wystawy przybyli przedstawiciele samorządowców, mediów, przyjaciele artysty, liczni miłośnicy jego twórczości.

Gości w imieniu organizatorów powitał dyrektor MDK „Muflon” Henryk Dumin, który krótko przedstawił dotychczasową twórczość Dariusza Milińskiego. Wręczono mu symboliczna wiązankę kwiatów. Następnie głos zabrał sam autor wystawy.

Dariusz Miliński urodzony w Cieplicach, związany z Sobieszowem, Cieplicami, Jelenią Górą, znalazł swoje miejsce w małej miejscowości Pławna blisko Lwówka Śląskiego.

Malarz poeta, aktor, inspirator wielu akcji artystycznych, animator kultury, autor scenografii do wielu spektakli teatralnych, uczestnik kilkunastu happeningów, przyjmował gratulacje, życzenia, rozmawiał o swojej twórczości, rozdawał autografy.

Przy tradycyjnej lampce soku goście przybyli na otwarcie wystawy, często całymi rodzinami, długo jeszcze podziwiali obrazy i plakaty autorstwa Dariusza Milińskiego, przy akompaniamencie muzyków zespołu „ Ekam Bar’d”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Inezka-Pinezka 19-01-2006 13:14
Nie znam "gościa", może dlatgo, że się sztuką zbytnio nie interesuję...
~Marcin J 19-01-2006 22:30
dlaczego o Darku Milińskim nic sie nie pisze w ogolnopolskiej prasie?
~ela z Sobieszowa 27-01-2006 19:20
fakt ze jest malo znanym artysta-bardzo malo mowi sie o milinskim w mediach nawet naszych lokalnych.tworczosc Milinskiego jest swietna
~Mariola 1-02-2006 0:11
Jest takie przysłowie: Kto szuka, ten znajdzie. Oczywiście zgadzam się, że o Milińskim powinno być więcej w prasie ogólnopolskiej, szczególnie tej fachowej. Ale powstał o Darku Milińskim i grupie Pławna 9 świetny film - misterium artystyczne - Wpinanie księżyca - łódzkiego reżysera Andrzeja B. Czuldy, już z ponad trzydzieści bodajże razy emitowany w TVP, TVP Polonia i Tv Kino Polska, także na Festiwalu Filmów w Lubomierzu na wieczorze autorskim reżysera. Zapewne przyczyną niedostatecznej reklamy, jest jej niedostateczność.
~Marcin S. 30-03-2009 20:43
Bardzo fajne obrazy maluje, sam mam jeden duzy piekny z dedykacją. pzdr. Marcin

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group