Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7797
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Damska stopa w zębach drapieżcy

Czwartek, 29 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 29 czerwca 2006, 13:49
Autor: Polskie Radio Wrocław, TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Damska stopa w zębach drapieżcy
Fot. Archiwum
Szczupak z przydomowego stawu pogryzł kobietę z Wieściszowic, która moczyła nogi w wodzie – poinformowało Polskie Radio Wrocław. Przy opatrzeniu ran musiał interweniować chirurg.

Według relacji PRW ryba podpłynęła i ugryzła Kamilę Papros w stopę. Przypadek rzadki, bo ataki szczupaków na ludzi są raczej niespotykane.
– Jak się go złowi, to zdarza się, że chapnie w palec lub w rękę, ale nie słyszałem jeszcze o tym, żeby rzucił się na ludzką stopę – mówi wieloletni wędkarz pan Zenon z Jeleniej Góry.

Zdaniem wędkarzy drapieżnik „pomylił” stopę kobiety z mniejszą rybą i zaatakował. Być może dodatkowo sprowokował szczupaka ruch.

Jak doniosło Radio Wrocław szczupak mierzy ponad metr i waży kilkanaście kilogramów. Właściciele akwenu zastanawiają się, jak odłowić kłopotliwego „lokatora” stawu. Tej wielkości ryba z łatwością połyka nawet 20-centymetrowe płotki.
W Polsce największy złowiony na wędkę szczupak mierzył około półtora metra i ważył 24 kilogramy. Największe rosną samice.

Z ataków na ludzi, a zwłaszcza małe dzieci, znane są sumy. Tych jednak w akwenach w Jeleniogórskiem jest bardzo mało. Pojedyncze osobniki żyją – podobno – w jeziorze Pilchowickim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group