Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8045
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Dalekie loty w hali

Niedziela, 3 kwietnia 2022, 6:01
Autor: WAC
Jeżów Sudecki: Dalekie loty w hali
Fot. WAC
Około 90 osób uczestniczyło w otwartych halowych zawodach modeli szybowców, które odbyły się wczoraj (2.04) w hali sportowej przy ul. Krętej w Jeżowie Sudeckim.

Impreza rozpoczęła się warsztatami, podczas których uczestnicy zawodów pod okiem instruktorów wykonywali modele szybowców. Następnie przyszedł czas na rywalizację odbywającą się w kilku grupach wiekowych. Każdy z uczestników, wśród których nie zabrakło dzieci z Ukrainy miał do dyspozycji kilka rzutów modelem. O końcowej klasyfikacji decydowała suma odległości lotu.

Dodatkowymi atrakcjami imprezy, zorganizowanej przez Euroregionalne Centrum Modelarskie, Urząd Gminy w Jeżowie Sudeckim oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim, były pokaz tańca, wystawa broni współczesnej i czarnoprochowej, warsztaty przygotowane przez Nadleśnictwo Szklarska Poręba oraz pokazy lotów dronem.

Tegoroczne zawody można uznać za udane - mówi Rafał Wiaderek z Euroregionalnego Centrum Modelarstwa. - Frekwencja uczestników, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, dopisała. Poza modelarzami z Jeżowa Sudeckiego na starcie stanęli zawodnicy ze Szczawna Zdroju, Jeleniej Góry oraz różnych miejscowości powiatu karkonoskiego. Również poziom rywalizacji, zwłaszcza w grupie wiekowej 14 – 16 lat był wysoki. Dzięki temu mogliśmy podziwiać wiele dalekich lotów.

Twoja reakcja na artykuł?

16
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group