Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5468
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Wichury niszczą wiaty przystankowe

Środa, 28 grudnia 2016, 16:57
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2016, 9:18
Autor: Jel
Jelenia Góra: Czytelnik: Wichury niszczą wiaty przystankowe
Fot. Czytelnik
– Wczoraj (27.12) po wichurze na przystanku autobusowym przy ul. Kiepury w Jeleniej Górze, gdzie zaczyna swój bieg autobus nr 7, leżały takie oto części wiaty – napisał do nas Czytelnik i przysłał zdjęcia.

- Cud, że nikomu to nie spadło na głowę, albo nie ucięło ręki. Z tej samej wiaty podczas wiatru dwa tygodnie temu również odpadły spore ostre elementy. Warto, aby MZK lepiej zabezpieczyło się przed wichurami, bo komuś stanie się krzywda – ostrzega jeleniogórzanin (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Ponieważ wiaty przystankowe są w gestii Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, przekazaliśmy uwagę Czytelnika rzecznikowi UM Cezaremu Wiklikowi.

- Tegoroczny grudzień jest wyjątkowo wietrzny i nie udało się uniknąć rozmaitych awarii oraz uszkodzeń, choć nie tak groźnych, jak w innych miejscach kraju. Wiaty przystankowe, ze względu na swoją konstrukcję, przy niesprzyjających kierunkach wiatru działają, jak żagiel, co potęguje możliwość wystąpienia usterek na skutek wewnętrznych naprężeń. Dlatego m.in. patrole Straży Miejskiej sprawdzają w mieście wszystkie wiaty, zgłaszają zaistnienie uszkodzeń. Takie zagrożenia są sukcesywnie eliminowane przez desygnowane do prac ekipy. Po zakończeniu przeglądu – poinformujemy mieszkańców za pośrednictwem mediów o szczegółach – informuje Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group