• Sobota, 16 listopada 2019
  • Godz. 21:53
  • Imieniny: Edmunda, Gertrudy, Marii
  • Czytających: 6549
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czytelnik: Sadzili drzewka, a teraz niszczą?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 maja 2017, 7:57
Aktualizacja: 22:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który był oburzony niszczeniem drzewek wzdłuż ulicy Wróblewskiego, które nie tak dawno były sadzone przez mieszkańców Jeleniej Góry z prezydentem miasta na czele. Sprawdziliśmy i możemy uspokoić – robotnicy uważają na nasadzenia.

Pracownicy kładący kabel wzdłuż ulicy Wróblewskiego zostali przestrzeżeni, aby uważać na nasadzenia i ich działalność nie zaszkodzi drzewkom, co widać na niektórych zdjęciach.

Akcja sadzenia drzew, która była odpowiedzią na masową wycinkę z związku z ustawą ministra Szyszki, w Jeleniej Górze odbyła się 8 kwietnia. Wtedy, kilkudziesięciu mieszkańców Jeleniej Góry sadziło drzewka wzdłuż ulicy Wróblewskiego w Cieplicach. Władze miasta zapewniły około 100 sadzonek, które szybko znalazły swoje miejsce w pięknym krajobrazie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Dawny społecznik 17-05-2017 8:16
Czyli jakakolwiek aktywnośc społeczna jest to strata czasu. Ja pójdę wszystko zrobię społecznia a potem wszystko zniszczą
~kTOŚ 17-05-2017 8:37
Do ~Dawny społecznik Umiesz czytać ze zrozumieniem? "Pracownicy kładący kabel wzdłuż ulicy Wróblewskiego zostali przestrzeżeni, aby uważać na nasadzenia i ich działalność nie zaszkodzi drzewkom, co widać na niektórych zdjęciach."
~michall 17-05-2017 8:48
a po co tam rzewa chyba po to aby się na nich zabijali spektrum glupoty ,popukajcie isę w glowę to zwykla propagand prezydent niech wymyśli coś mądrego a nie po starej lini typu czynów spolecznych przyzwyczajenia bolszewickie
~yuyu 17-05-2017 9:07
do 08:48 to nie drzewa zabijaja deb....u tylko nieumiejący jeździć kierowcy.... po drugie gdyby nie drzewa to niemiałbyć czym oddychać.... edukacja leży.
~do yuyu 17-05-2017 9:16
Masz rację-edukacja leży.To nie drzewa są głównym producentem tlenu a morza i oceany.Gdyby wyciąć wszystkie nie miałoby to większego znaczenia.To wiedza ze szkoły podstawowej.Miałeś biologię czy w OHP nie było?
~--.. 17-05-2017 9:25
Drzewka posadzone super.Szkoda tylko ,że zamiast rosnąć prosto do góry to chylą się w stronę jezdni, albo chodnika np na ul.Konstytucji 3 Maja. Posadzić nie sztuką jest,ale pielęgnować to już nie trzeba.
~Antoni 17-05-2017 9:56
A może by tak co sobotę prowadzić akcję nasadzeń drzewek na terenie całej Jeleniej Góry.
~Fajnie,że są uważni 17-05-2017 10:06
Fajnie,że pracownicy uważają na zasadzenia,chociaż nie one są głównymi producentami tlenu,lecz mikroorganizmy mórz i oceanów, ale są lokalnymi oczyszczaczami powietrza, ktore nawet latem bywa zanieczyszczone. Miło byłoby zobaczyć przy ruchliwych jezdniach nasadzenia wierzb kaukaskich i mandżurskich,które szczególnie wyłapują jony metali ciężkich.I w tym względzie na dobroczynne działanie mórz i oceanów trudno liczyć ,lepiej postawić na roślinki.A o smogu wrzeszczą wszyscy ,wielbiciele betonowych pustyni i gumowych obrzeżeń jezdni ,szczególnie.
~drzewa do parku 17-05-2017 10:22
W cywilizowanych krajach nikt nie sadzi drzew bezpośrednio przy drogach.Po pierwsze zwiększa to liczbę śmiertelnych wypadków,po drugie liście jesienią powodują śliską nawierzchnię,po trzecie spadające gałęzie,po czwarte konary wysadzają asfalt.Proponuję wziąć przykład z Anglików gdzie pobocza obsadzane są kilometrami żywopłotów.Jest to i estetyczne z wyglądu nie mniej niż drzewa i po stokroć bezpieczniejsze dla tych co z jakiegoś powodu wypadną z jezdni.
~321 17-05-2017 10:50
Do yuyu;widac tepaku zes sam niedouczony!!!drzewa potrzebuja tyle samo tlenu ile wydalaja!!!a tlen masz dzieki oceana!!!przez drzewa masz jedynie czystrze powietrze bo zatrzymuja czastki stale!!!tak wiec sam sie doucz!!!
~ależ panowie! 17-05-2017 11:32
321 iyuyu mają racje, połowiczne, ktore mniej więcej dają cały obraz w sprawie drzew - nie wyzwisk- na tyle na ile posty pozwalają).Generalnie,świat zbudowany jest holistycznie i każda decyzja ma wpływ i wywołuje bardziej dotkliwe lub mniej ,skutki.Ręce i nogi człowieka nie są organami bezwzględnie potrzebnymi do życia,można je amputować ,włąściwie potem zaopatrzyć i człek dalej żyje( przy odpowiednim wsparciu)Tylko standard życia jakby ulega zmianie. I możliwośći osoby bezkończynowej jakby trochę inne.Tak jakby człowiek bezkończynowy staje się bardziej związany z otoczeniem.Można wszystko ciąć, tylko czy ci którzy pozostaną bez zadrzewień będą mogli na jakieś wsparcie liczyć.
~Anonim+ 17-05-2017 12:02
Naturalnie ta "odpowiedź" miała podtekst polityczny przeciw PIS (a właściwie min Szyszko - nie podlegającym jakiejkolwiek krytyce), zatem była nielegalna...
~jeżozwierz1 17-05-2017 15:44
Upajanie się zwrotami typu "piękny krajobraz" w przypadku południowych krańców Cieplic, w tym rejonu ul. Wróblewskiego od trafostacji do skrętu w stronę stacji uzdatniania wody jest chyba nieadekwatne do postanowień urzędników dotyczących realizacji planów zagospodarowania przestrzennego w tym rejonie. Te piękne krajobrazy , zielone teraz, za parę lat zamienią się w betonowo-asfaltowe siedliska typu jednorodzinny domek lub deweloperska zabudowa . To co już widać, to początek radosnej twórczości urbanistów, którzy uduchowieni przez Panów Prezydentów i ich urzędników , zaplanowali całkowite zniszczenie tego terenu, aż po podgórzyńskie stawy. Będą wysokie budynki, sieć dróg odciążających ul. Wolności i egzotyczna roślinność w prywatnych ogrodach. No cóż...podobno jest głód mieszkaniowy.
~do Anonim +: ;))) 17-05-2017 15:48
Dobre,dobre, dowcipna ta uwaga...Ale,niestety choć serce mówi inaczej, nie jest antypis i zachowuje znamiona legalności ,bo jest takim pośrednim apelem o ochrone szyszek i Szyszków., bo zagraża im biologiczna zagłada. Kto ciekawy niech czyta wywód: szyszki jak wiadomo zginą w bratobójczym pojedynku z min.Szyszko, bo ten wytnie wszystkie iglaki a stąd się biorą szyszki.Potem min. i jego wyznawcy podniosą dłoń z siekierą na niewinne drzewa liściaste. Zostaną nam tylko zasoby mórz i oceanów oraz to co ukradniemy sąsiadom o ile oszołomy i tam drzew nie zamordują. Bogate kraje=nowe technologie =nowe zwiążki chemiczne w atmosferze.Bilans O ten sam ale inaczej dostępny. Wynik niedotlenienie min.Szyszki i aktualnych potomków wpłynie na zdolność i żywotność zygoty mogącej być Szyszko. I in. też
~ 17-05-2017 20:51
To że tam posadz\ono deby i jawory(bodajże) to skandal i totalna glupota Liscie żołedzie i wszelakie smieci to bedzie skutkować wypadkami Czy brak jest tam miejsca na pustym terenie na polanach? musieli sadzic na drodze ? to debilizm To zasłoni ten " piękny krajobraz i nic nikt nic nie zobaczy Niech to skosza nie zawracaja głowy by ciągle uważać na to zielsko Drzewa mają być w lesie !!! koniec kropka Tam moga spokojnie rosnąć a nie pod oknami nad autami na ulicach i td i zgrażać Te miejsca dla ludzi a las dla drzew A z tym tlenem to sił brak na tłumaczenie Macie laboratorium i badacie ile tlenu produkuje np drzewo? skad to wiecie mądrale? Drzewa zatrzymują wszelkie szkodliwe uliczne kurze ,gazy a my wdychamy a tlen zużywają same Mielismy smog mimo drzew. Prawda?
~Przypadek? 17-05-2017 23:13
Tak sobie przed chwilą popatrzyłam na jakośc powietrza na Dolnym Sląsku dzisiaj.Wartość umiarkowane. Gorzej niż dobre. Dobre wystąpiło w większości Polski, Janusze, cześki i heńki przestali palić opony i wersalki, więc dlaczego takie różnice?JG to nie centrum przemysłu.Nawet Puławy z Azotami mają powietrze dobre.Nb. jest to zielone miasto Popatrzyłam na mapę występowania zalesien. Wynik oczywisty, lepsze powietrze tam, gdzie wskażnik występowania lasów lepszy. Nawet na Górnym Sląsku tam gdzie dużo lasów powietrze bardzo dobre.Uważam,że każdy ma prawo do dobrego powietrza. Pod oknami szpaler karłowatych wierzb lub innych niskich gatunków roślin oczyszczających powietrze. Miejsce aut w garażu lub parkingu.Podwórka uwolnić od dezeli dla dzieci. Kogo nie stać na parking niech sprzeda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group