Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6782
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: jak długo mam żyć wśród śmieci?

Niedziela, 1 marca 2015, 8:39
Aktualizacja: 8:43
Autor: Mea
Jelenia Góra: Czytelnik: jak długo mam żyć wśród śmieci?
Fot. Czytelnik
– Od pół roku przed moim oknem jest wysypisko w tzw. gnieździe kontenerów na odpady komunalne – mówi pan Tomasz z ul. Groszowej w Jeleniej Górze. – Znajdują się tam pojemniki różnych wspólnot i we wtorek (03.03) odbędzie się zebranie, by ustalić gdzie przenieść część z nich – wyjaśnia Irena Bubin, zarządca budynku przy ul. Groszowej 8.

Pan Tomasz twierdzi, że śmieci wokół kontenerów leżą już kilka miesięcy. – Suche gałęzie są od pół roku. Jest rozbita szyba, kanapa, deska. Są plastyki, papiery , a ja muszę to oglądać przez okno – wylicza pan Tomasz. - Obok leży gruz po pustostanie, który zawalił się w ubiegłym roku i również nikt tego nie posprzątał - dodaje.

Irena Bubin twierdzi, że teren wokół budynku należący do wspólnoty jest sprzątany regularnie raz w tygodniu. – Śmietniki leżą na działce należącej do Miasta. Stoją tu pojemniki kilku wspólnot. Chcemy, żeby te wspólnoty zabrały pojemniki na swój teren – mówi Irena Bubin. - Jeśli chodzi o gruz po budynku, to właściciel, czyli prywatny inwestor, który kupił tę nieruchomość musi go uprzątnąć – podkreśla.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że to Urząd Miasta zleca posprzątanie konkretnego terenu w Jeleniej Górze np. po zgłoszeniu takiego miejsca przez mieszkańców. - Trzeba podkreślić, że meble należy wystawiać według harmonogramu do odbiorów przedmiotów wielkogabarytowych, tak jak worki z plastikami i innymi segregowanymi odpadami – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group