Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6790
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czytelnik: jak długo mam żyć wśród śmieci?

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 1 marca 2015, 8:39
Aktualizacja: 8:43
Autor: Mea
Fot. Czytelnik
– Od pół roku przed moim oknem jest wysypisko w tzw. gnieździe kontenerów na odpady komunalne – mówi pan Tomasz z ul. Groszowej w Jeleniej Górze. – Znajdują się tam pojemniki różnych wspólnot i we wtorek (03.03) odbędzie się zebranie, by ustalić gdzie przenieść część z nich – wyjaśnia Irena Bubin, zarządca budynku przy ul. Groszowej 8.

Pan Tomasz twierdzi, że śmieci wokół kontenerów leżą już kilka miesięcy. – Suche gałęzie są od pół roku. Jest rozbita szyba, kanapa, deska. Są plastyki, papiery , a ja muszę to oglądać przez okno – wylicza pan Tomasz. - Obok leży gruz po pustostanie, który zawalił się w ubiegłym roku i również nikt tego nie posprzątał - dodaje.

Irena Bubin twierdzi, że teren wokół budynku należący do wspólnoty jest sprzątany regularnie raz w tygodniu. – Śmietniki leżą na działce należącej do Miasta. Stoją tu pojemniki kilku wspólnot. Chcemy, żeby te wspólnoty zabrały pojemniki na swój teren – mówi Irena Bubin. - Jeśli chodzi o gruz po budynku, to właściciel, czyli prywatny inwestor, który kupił tę nieruchomość musi go uprzątnąć – podkreśla.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, że to Urząd Miasta zleca posprzątanie konkretnego terenu w Jeleniej Górze np. po zgłoszeniu takiego miejsca przez mieszkańców. - Trzeba podkreślić, że meble należy wystawiać według harmonogramu do odbiorów przedmiotów wielkogabarytowych, tak jak worki z plastikami i innymi segregowanymi odpadami – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~Gery 1-03-2015 10:02
Widok wszechobecnego SYFU ...!!!! dziurawe ulice z wystającymi lub zapadniętymi studzienkami ....!!! ohydne nierówne chodniki ,na środku chodnika stojące latarnie ...!!!! Chora służba zdrowia.....!!! Policja olewająca zwykłego obywatela..........!!! Brak pracy ,a przede wszystkim godziwej płacy...!!!!!!! Myślę że to są główne powody emigracji tysięcy młodych ludzi...!!!!!! POLSKA WYMIERA.....!!!
~fan sekty po 1-03-2015 10:13
Dlaczego Polacy nienawidzą swojego kraju? Wszędzie slychać tylko narzekania, użalania i obelgi pod adresem Polski i rządu. Internet aż kipi od wscieklych obywateli opisujących swoja sytuacje i tragizm życia codziennego. Panuje powszechna opinia, ze gorzej niż w Polsce jest juz tylko w piekle. Ile w tym jest prawdy? Okazuje się ze całkiem dużo. Ludzie stali się cieniami samych siebie, są jeszcze bardziej uciemiężeni, wściekli i bezradni. Na dodatek w konfrontacji z osobami majętnymi rodzi się w nich frustracja i złość. Ci, którzy maja prace, lub pieniądze z rożnych źródeł obecnie uważają każdego bezrobotnego za śmiecia, nieudacznika i lenia. Nie ważne jakie są przyczyny bezrobocia i wykształcenie bezrobotnego. Opinia jest ZAWSZE taka sama. Nastroje społeczne są złe, sytuacja międz
~ 1-03-2015 10:27
A ten sklep w którym śmierdzi psującym się jedzeniem Panu nie przeszkadza? Dziwne, że sanepid, który znajduje się tuż obok nie zamknął jeszcze tego sklepu, jak i innego w najbliższym sąsiedztwie, to nie sklepy spożywcze, tylko meliny cuchnące!!!
~ 1-03-2015 10:42
Macie Państwo zarządcę budynku i przez okres kilku miesięcy brak reakcji, proponuję zmianę na takiego, który oprócz wynagrodzenia będzie zainteresowany rozwiązywaniem problemów wspólnoty
~jj 1-03-2015 10:52
Porównując obraz śmieci do pobliskich budynków czy ulicy, to wszystko się ładnie komponuje. Nie wiem, w czym problem. Jaki pan, taki kram.
~LiL 1-03-2015 11:44
Ten rejon sprząta Simeco a nie MPGK. Syf zostawiają sąsiedzi tego oburzonego pana. Z nimi niech porozmawia.
~xx 1-03-2015 12:08
nie oszukujmy się groszowa nie jest i nigdy nie była dzielnicą normalnie wyglądających budynków i czystych ulic.zawsze czuć tam pekin.
~eco 1-03-2015 12:17
A u mnie worek z posegregowanymi plastykami wystawiany do odbioru w czwartek i tak jest zabierany w poniedziałek. Ze zmieszanymi.
~ 1-03-2015 12:35
do eco, nie martw się u nas też
~lokany 1-03-2015 13:18
Walic to. Wypirdzielam w maju do Szkocji na stale,lipa w tej Jeleniej.
~znawca 1-03-2015 14:18
Niech podpali.
~Boss 1-03-2015 14:32
Jak wywozem śmieci zajmowała się tylko profesjonalna powołana do tego firma było czysto kontenery nie były pozamykane w boksach i nie były nigdy przepełnione teraz organizacją wywozu śmieci zajmują się asy partyjne i ich kolesie więc wygląda to tak jak wszystko za co biorą się te orły intelektualne których jedynym atutem jest przynależność partyjna
~dx 1-03-2015 14:56
Dziwne pretensje,przecież wiadomo od lat,że jest to dzielnica raczej nieciekawa,że o pijaczkach w pobliskim parku nie wspomnę.Pozostaje albo się przyzwyczaić albo wyprowadzić.
~ 1-03-2015 15:13
Ale podejście ma ktoś z 14.56. A do głowy nie przyszło, że zmiany są możliwe??? Dziś to jeden Pan Tomasz upomina się o porządek. Może jutro ktoś jeszcze i tak po jakimś czasie dzielnica się trochę zmieni. Dla jasności - nie mieszkam tam, ale uważam, że mieszkańcy KAŻDEJ dzielnicy mogą mieć wpływ na jej przyszłość. Coś robić trzeba a nie się przyzwyczajać.
~cieplik to j 1-03-2015 15:19
Do lokalnego,ja bym nie czekał do maja,durnowata przechwałka,jak masz jechać to jedż,ale kiedyś za tęsknisz,zresztą wa.... mnie to.Pożądkowcy powinni posprzątać,bo za to biorą kasę,ile razy trzeba im to przypominać,gdzie jest STRAZ MIEJSKA,panie dowódco siedzący w ciepłym biurze ,po gonić to towarzystwo,jak nie wiedzą co robić,boją się "miasta".
~mmmmm 1-03-2015 15:34
plastyki czy plastiki?
~ 1-03-2015 15:49
@ 01-03-2015 15:19 | ~cieplik to j | Masz to gdzieś, że Polacy wyjeżdżają z kraju? Chyba masz jakieś układy, albo masz problem z myśleniem, a właściwie z liczeniem.
~sąsiad 1-03-2015 16:32
żadna różnica jaka to firma SIMEKO czy MPGK przez taki długi okres czasu jak tam niektóre rzeczy leżą powinna to posprzątać !!
~juuulaa 1-03-2015 17:27
Ludzie ogólnie są syfiarzami!Przy każdym trawniku i na każdym skosie przez trawnik na Zabobrzu i nie tylko widać co kawałek rzucane paczki po papierosach puszki po piwach i napojach ćwiartówki po wódce puszki po petardach to tak jakby ludzie nie wiedzieli że są kosze na śmieci(mogło by być ich więcej to fakt)W Sylwestra fajnie było postrzelać ale posprzątać po sobie to po co i w taki sposób miasto się zasyfia,a każdy przcież wyrzucił tylko jedną rzecz
~ 1-03-2015 17:29
"Pan Tomasz twierdzi, że śmieci wokół kontenerów leżą już kilka miesięcy. – Suche gałęzie są od pół roku. Jest rozbita szyba, kanapa, deska. Są plastyki, papiery" "Irena Bubin twierdzi, że teren wokół budynku należący do wspólnoty jest sprzątany regularnie raz w tygodniu. " Więc kto kłamie??
~jelgor 1-03-2015 21:14
Pamiętam jak w 1992 i latach następnych pracownicy MPGK po opróżnieniu tych małych kontenerów potrafili złapać za miotły i pozamiatać wokół pojemników a nawet co jakiś czas zdezynfekować kontenery.
~djeee 1-03-2015 22:47
Czy te śmieci zrzucili nam obcy ? Jakaś nacja handlowa albo zielone ludziki ?
~SZuger53 1-03-2015 23:19
groszowa zawsze była dzielnicą cudów
~ 2-03-2015 1:33
Dokładnieeee!!!! żadna różnica czy SIMEKO czy MPGK.....A co do dzielnicy ,nie ważne jaka by nie była--- ma być czystooo...za to sa pobierane pieniadzeeee za każdą osobe zamieszkującą w lokalu..A i cena uległa zmianie na wyższą (nie tak dawno!!!!!BRAWO- PODZIĘKUJMY WŁADZĄ NASZEGO MISTA) , a spadła na gorsze warunki związane z nieumiejętną segregacją śmieci przez nasze społeczeństwo,wywozem śmieci gabarytowych kwartalnie i niedokładną prace wykonywaną przez firmy sprzątające.... przed podniesieniem ceny za śmieci, Panie sprzątające ulice JG. zgłaszały że przed kontenerem danej ulicy są(tv,meble,rtv) po czym zabierane były kolejnego dnia. Kto by zaznaczał w kalendarzu wywóz gabarytowych śmieci i czekał np. z zakupem nowego łóżka po to by stare nie kwitło 3m-c pod kontenerem...
~niepłacićmpgk 2-03-2015 2:01
Groszowa.Nie jest to samo, co kiedyś- za czasów sztajmesów, pań z towarzyskim kroczem, bełtów czy winiaczy.. ale sa wyjątki, jak nawet i willowych ulicach...a Willowi obywatele Prywatnych posesji, to oni pomagają zapełnianiu śmietników i obok nich, oni nie placa za osobe tylko za czaestotliwość opróżnianiu swoich prywatnych śmietników. Damy z tipsami, BMW i norkami na grzbietach. w szczególności na ul. Łabska czy PCK. lub własnie Groszowa gdzie parkują bezpłatnie Auta przed pracą by uniknąć kolejnych opłat za postój w parkomatach.
~emera 2-03-2015 11:07
Wszystko dlatego, że częstotliwość wywozu nie jest podyktowana potrzebami, tylko tęgie miejskie "geniusze" postanowiły w uchwale terminy wywozu i stąd całe zamieszanie. Zapraszam na Tkacką. Kiedyś były 3 grupy pojemników i było o.k. Teraz przy każdym bloku postawiono po 2 kubły i jeszcze na samym środku na trawniku pojemniki na segregowane odpady. Cudownie!! Zobaczymy jak nadejdzie lato. Ciekawe czy smród dotrze do urzędników.
~Do 1:33 2-03-2015 16:47
Jakbyś sie zainteresował, to wiedziałbyś, ze wielkogabaryty odbierane sa raz w miesiącu, a teraz płace mniej za śmieci niż przed zmianami - mieszkam na zabobrzu. U mnie spoldzielnia wywiesiła na klatce informacje o harmonogramie odbiorow i jakos ludzie potrafią w odpowiedni dzien wystawić, jak nie wierzysz to przyjedź i zobacz... 2 i 3 marca odbierają z zabobrza wielkogabaryty, duzo tego ludzie wystawiają ale 4 marca nie ma śladu po tych gratach.
~ 2-03-2015 19:40
Widocznie czym bliżej centrum... tym większe gówna... niech dojdzie do ratusza. Ciekawe czy władze miasta by zobaczyly czy chodząc slalomem udawali ze jest OK
~tp 3-03-2015 9:39
Wszystko by było dorze gdyby każdy kto wystawia śmieci trochę myślał. Zarządcy budynków powinni wywiesić harmonogram wywozu śmieci /wszystkich / na cały rok,a mieszkańcy przestrzegali go i będzie czyściej.A tak każdy robi tylko to co musi .Mieszkam we wspólnocie gdzie Ci co najwięcej krzyczą nigdy nie wyszli posprzątać wokól budynku. A przecież mały relaks i trochę gimnastyki i okazuje się,że jest czyściej i przyjemniej, ale trzeba chcieć.Kiedyś tak wyśmiewane czyny społeczne by się przydały i mielibyśmy więcej zadowolenia .ALE TRZEBA CHCIEĆ. A co do zachody gdzie tak cudownie...trzeba wyjść wieczorem i pochodzić po okolicy ..znajdą się i bezdomni mieszkający w kartonach /nawet centrum Londynu/ jak i zaśmiecone i pełne grozy okolice.CUDZE CHWALICIE ....warto pomyśleć i popracować

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group