Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2172
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: braki w oznakowaniu drogowym

Piątek, 14 kwietnia 2017, 8:25
Aktualizacja: Sobota, 15 kwietnia 2017, 8:23
Autor: Joanna
Jelenia Góra: Czytelnik: braki w oznakowaniu drogowym
Fot. Użyczone
– Co się stało ze znakiem drogowym informującym o pierwszeństwie przejazdu na skrzyżowaniu ulic 1 Maja z ulicą Okrzei w Jeleniej Górze? I co oznacza brak oznakowania na skrzyżowaniu ulic Grottgera i Norwida? – pyta jeleniogórzanin.

Niektóre skrzyżowania w mieście sprawiają kierowcom kłopot, bo nie ma określonego pierwszeństwa jazdy. Od dłuższego czasu w Jeleniej Górze brakuje oznakowania przy ulicy 1 Maja w rejonie skrzyżowania z ulicą Okrzei.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze został poinformowany o problemie. Jak się okazało, przecięcie się ulic wcześniej było oznakowane, niestety znak, którego teraz brakuje, czyli „droga z pierwszeństwem” nie wiadomo przez kogo i z jakich powodów został usunięty . - Już wkrótce braki w oznakowaniu zostaną uzupełnione – zapewnia MZDiM.

Natomiast z zupełnie innej przyczyny brakuje oznakowania drogowego z informacją o pierwszeństwie jazdy na skrzyżowaniu ulic Grottgera i Norwida. Powodem są przepisy. Otóż, obie ulice mają charakter dróg lokalnych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach - Rozdział 5.2.1.2. Ustalenie tras z pierwszeństwem: „ W obszarze zabudowanym na skrzyżowaniach dróg lokalnych nie zaleca się określania pierwszeństwa znakami”. Ponieważ obie ulice mają charakter dróg lokalnych, na takich skrzyżowaniach nie wyznacza się pierwszeństwa jazdy, mają je pojazdy nadjeżdżające z prawej strony.

Być może to nie jedyne skrzyżowania, które wzbudzają wątpliwości wśród kierowców. Uwagi należy kierować bezpośrednio do MZDiM. Wszystkie zgłoszenia są sprawdzane, a ewentualne braki uzupełniane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group