Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9416
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czytelniczka: Kiedy wypłaty 500 plus?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 czerwca 2016, 8:04
Aktualizacja: Sobota, 4 czerwca 2016, 8:17
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Kiedy przewidywana jest kolejna transza środków na wypłaty świadczeń 500 plus? – pyta nasza Czytelniczka. – Pierwsza transza już została wydana, a wiele osób tak jak ja, wciąż czeka na pieniądze, mimo że wnioski złożyło w kwietniu. – dodaje jeleniogórzanka. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze prosi o cierpliwość i wyjaśnia, że pieniądze na ten cel są zabezpieczone, ale ich wypłatę blokuje ilość wniosków, które urzędnicy muszą formalnie przyjąć.

Jak mówi dyrektor MOPS-u Wojciech Łabun, do końca maja złożono ponad 3600 wniosków. – Szacowaliśmy, że wpłynie ich znacznie mniej, dlatego teraz są one na bieżąco przyjmowane i weryfikowane, a to trwa – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. – Ustawodawca przewidział, że może pojawić się taka sytuacja i na wypłatę świadczeń dał nam trzy miesiące od daty złożenia wniosku. Obecnie wypłaciliśmy już około dwa miliony złotych obsługując 1200 wniosków. Pozostali wnioskodawcy otrzymują wypłaty sukcesywnie – dodaje dyrektor MOPS.

Dyrekcja MOPS-u przypomina, że świadczenie 500 plus na pierwsze dziecko należy się rodzicom, których dochód nie przekracza 800 zł na pełnosprawne i 1200 zł na niepełnosprawne dziecko. Na drugie i kolejne dziecko świadczenia dostaną wszyscy rodzice.

- Trzeba jednak pamiętać, że każdy rodzic, który złoży wniosek do 1 lipca br. otrzyma świadczenie liczone od kwietnia. Natomiast ci, którzy złożą wnioski po 2 lipca otrzymają pieniądze liczone tylko od tego miesiąca, w którym złożone zostały dokumenty – wyjaśnia Wojciech Łabun. – Dlatego apelujemy do mieszkańców gminy Jelenia Góra by się nie ociągali. Obecnie nie ma u nas kolejek, więc zapraszamy do składania dokumentów. Natomiast tych, którzy już złożyli wnioski, a jeszcze nie otrzymali pieniędzy, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Na wypłatę świadczeń mamy zabezpieczone 3,5 mln zł, więc na pewno pieniądze trafią do każdego, komu się one należą – dodaje W. Łabun.

Formularz o wypłatę świadczeń 500 plus jest dostępny w jeleniogórskim MOPS-ie ( w tym na stronie internetowej http://www.mops.jelenia-gora.pl), a także w Urzędzie Miejskim w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym i w Punkcie Obsługi Mieszkańca przy ul. Ptasiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69) Dodaj komentarz

~zbyszko 3-06-2016 8:13
Panie Łabun, należy wziąć się solidnie do pracy.
~ 3-06-2016 8:32
nie dość że nazse pieniądze są marnowane na rozdawnictwo na alkochol dla patologii to jeszcze na dodatek na machinę biurokratyczną związaną z wnioskami, przecież to ile kto ma dzieci jest w różnych rejestrach , nie można stamtąd wziąć ? Trzeba ludzi tresować jak cyrkowe małpki żeby latały po urzędach ?
~gosc5 3-06-2016 8:41
urzedasy do roboty a nie spacerki po miescie w godzinach pracy
~Karol 3-06-2016 8:44
Myślałem, że złożenie wniosku przez internet będzie szybciej rozpatrzone a elektroniczna wersja usprawni sprawdzenie. Do tej pory nie mam odzewu z MOPS-u a złożyłem gdzieś w połowie kwietnia.
~Bil Naden 3-06-2016 8:44
Patologia do roboty zamiast klepania dzieci !
~an 3-06-2016 8:57
niestety wg ustawy trzeba złożyć wniosek + odpowiednie zaświadczenie Ustawa dostępna w internecie - można poczytać a potem komentować a jeszcze decyzje ,przelewy itp niestety w naszym kraju jest i będzie biurokracja To co mówią w telewizji a to co piszą w ustawach to dwie różne sprawy Ja nie wierzyłam w to co mówi mi Pani w urzędzie dlatego poczytałam ustawę i teraz spokojnie bez nerwów czekam.
~euro 3-06-2016 9:02
najlepiej narobić dzieci i z nich zyc patole i nieroby
~kajmannasmyczy 3-06-2016 9:34
Do tej pory jakoś sobie ludzie radzili, a jak dostali dodatkowe pieniądze to nagle im się pali z wypłatami... Pazerność ludzka nie zna granic...
~ja 3-06-2016 9:39
czas oczekiwania na decyzje jest okropny.a pani u której byłam zasiegnać informacji w MOPS dlaczego tak długo czekam na decyzje była bardzo nie sympatyczna i zbywajaco odpowiedziała ze maja czas 3 mc na wydanie decyzji stanowczo za długi moim zdaniem.niech biurokracja wezmie sie w koncu do roboty a nie popijaja kawke i dla normalnych ludzi nie maja czasu a patologie gdzie jest alkohol i tylko robia dzieci zeby zyc na koszt panstwa i z pieniedzy które naleza sie dla dzieci wydaja o wiele szybciej decyzje.
~asad 3-06-2016 9:51
Do jeleniogórskiego MOPS-u w sprawie 500+ dodzwonić się nie da, bo nikt nie odbiera, jak pojechaliśmy zasięgnąć informacji to okazało się, że Pan odpowiedzialny za wnioski poszedł sobie 30 min wcześniej do domu. Jak już zastaliśmy go to tak nas potraktował, że szkoda gadać. Oni to tam chyba za karę siedzą, jak im się nie podoba niech zmienią pracę!
~ 3-06-2016 10:10
Powinny byc jakieś kryteria bo to jest nienormalne. Głównie patologie składają wnioski rzadko normalni rodzice. Dlaczego ktos kto pije ma to jeszcze finansowane przez "500+" ???? Nie podoba mi sie ze za darmo wydają tyle kasy bo zaraz wszystko pojdzie w gore,będzie drożej bo skąd wezmą kasę jak nie z naszej kieszeni ??? Coraz gorzej sie dzieje a niby miało byc lepiej
~do asad 3-06-2016 10:10
i daliście się tak potraktować ? Skoro jesteś podatnikiem to urzędnik twoim pracownikiem (także prezydent nauczyciel lekarz itd..) , a widziałeś żeby w jakiejkolwiek firmie szef pozwolił pracownikom wchodzić sobie na głowę ???
~ml 3-06-2016 10:16
Opieke to bym zlikwidowala calkiem ,,bo tam pracują takie soby które już dawno powinny być zwolnine ,,,,były takie 3 gwiady teraz już sa 2 tylko ale tej co już niema a jedna ta co jest to wczasie pracy chodzily po ulicach pijane a w tedy były jeszcze na ,,,Slowackiego,,,sama patologia ci co tam pracują i ci co przychodzą ,,,może sa wyjątki ale traktują ludzi jak smieci ,,,,A DYREKTOREK NIE LEPSZY OD TAMTEJ CO BYLA ,,,A to ze nie roby do roboty to popieram,,,,do sprzątania miasta i innych prac społecznych ,,bo nie którzy to się nigdy praca nie z hańbili,,,,,no a teraz SZYDLO to sama dala im wielki popis po co maja pracować jak jest ,,,,500,plus lepiej się rypac i bachory robic,,,
~rysiek w swetrze 3-06-2016 10:20
Pierwszy raz od ćwierćwiecza prawie 3 miliony zwykłych polskich rodzin dostanie 20 miliardów, które od lat trafiały do 10 czołowych złodziei RPIII. Jak żyć? Od 25 lat złodzieje i ich wynajęci „ekonomiści” wbijają ciemnemu ludowi do głowy, że każda podwyżka renty o 25 złotych albo pensji nauczycielki o 4,50 rozwali gospodarkę od środka. Pamiętasz straszenie Grecja? Teraz też się okaże,że od tych 20 miliardów nie tylko budżet się nie zawali, ale rynek dostanie nowy impuls, i ta cała religia Balcerowicza i pozostałych szamanów padnie na twarz z wielkim hukiem. Zrozum,że walka toczy się nie o 20 miliardów, które są kwotą śmieszną w skali dotychczasowego złodziejstwa, walka toczy się o religię i autorytet bożków "liberalizmu".
~smentek 3-06-2016 10:40
@rysiek w swetrze, ekonomiczne dość dobrze to podsumowałeś, społecznie widzę kilka luk. Ot, choćby nie wypracowano procedur, uaktywniających zawodowych pasożytów i nierobów i zmuszających ich do pracy, dobra okazja jest. Wiem, że tu chodzi o to, żeby dzieci, niezależnie od stopnia zwyrodnienia społecznego rodziców, nie cierpiały, choć w 3/4 rodzin, w 99 % te 500+ będzie wydane na "inne cele", niż dzieciak. Ale za to płaci cały naród, więc warto pokusić się o takie rozwiązania. Poza tym jakieś mechanizmy kontroli wydawania pieniędzy by się przydały, bo okaże się, że finansujemy alkoholowe libacje patologii.
~dojnazmiana 3-06-2016 10:44
Za kilka lat to 500+ odbije się wam takimi długami,że będziecie włosy rwać z głowy ciemny ludu.
~starik 3-06-2016 11:26
Spoko już niebawem zamiast gotówki dzieciaczki dostaną obligacje czyli papiery dłużne. Skończy się jak z ubezpieczeniem posagowym za poprzedniego ustroju. Kto dostał 10 zeta po wielu latach ten pamięta. A długi po 500+bedą spłącac wasze wnuki, o ile nie spie....ą z kraju.
~niezależna 2.0 3-06-2016 11:42
...teraz rząd kombinuje żeby od was pożyczyć m.in.moje pieniądze, żeby potem m.in. z moich pieniędzy spłacać własne długi...ten program jest największa porażką w każdym wymiarze - sprzedaliście Polskę za pięć stów...
~II sort 3-06-2016 12:01
Sztandarowa ustawa PIS-u, którą chwalą się gdzie się da i kiedy się da, a tu taka prozaiczna "niedoróbka" i indolencja....
~ 3-06-2016 12:19
W Jeleniej rządzi patologia z PO i takie są skutki
~""""" 3-06-2016 12:23
Też nie miałam jeszcze wypłacone gdyż pół gminy miała
~ 3-06-2016 12:28
Patologia to jest z was p...py z PO i PSL do tej pory kradliście pieniądze dla siebie PIS stara się pomóc biedniejszym rodzinom i to was boli szubrawcy idiota pod szyldem 2 sort pisze że sztandarowy pomysł PIS nie wypala bo pieniądze nie wpływają na konta w Jeleniej Górze a ja się pytam kto rządzi w Jeleniej PO i to właśnie jest skutek tego że pieniądze nie wpływają na konta Jeleniogórzan w innych miastach ościennych pieniądze wpłyneły już dawno
~ 3-06-2016 12:36
Do tej pory patologia z PO i PSL brała dla siebie apanaże a teraz co został tylko kwik świń odsuwanych od koryta Ryczcie sobie Ryczcie
~ 3-06-2016 12:47
Czy MOPS podlega pod urząd miasta w Jeleniej Górze rządzony przez PO z panem Zawiłą na czele Może pan Zawiła z PO wyjaśni nam jakie są skutki opużnień przelewów nie wiem tylko czy będzie miał czas bo z tego co wiem to Pracownicy MOPSU i Jeleniogórskiego Ratusza 4 czerwca wyruszają do Warszawy bronić demokracji z tzw KODEM
~ 3-06-2016 13:44
Jak się nauczysz poprawnie pisać ,to zgodnie z powiedzeniem "pchaj się na afisz" nieuku
~ 3-06-2016 13:52
Pocałuj mnie w trąbkę
~Pi 3-06-2016 13:53
Odnośnie wpisów, że na 500+ złożą się najbogatsi + banki i ubezpieczyciele to są to tzw. 'pobożne życzenia'. Złożą się zwykli ludzie: od 1 maja ubezpieczenie OC samochodu poszło o 50% w górę. W zeszłym roku płaciłem niecałe 500 zł a w tym najniższa stawka to 750 zł. Solorz i Kulczyki podatku nie zapłacą bo ich firmy zarejestrowane są w rajach podatkowych.
~ 3-06-2016 13:56
Brawo PIS niech świnie ryczą
~do 12:28 3-06-2016 14:00
Będziesz moherowy inaczej śpiewał jak przyjdzie ci spłacić tą "pomoc" biedniejszym.Pamiętaj że pis ma 1000 pomysłów jak rozdawać a ani jednego skąd na to wziąć.Póki co dostajesz 500+ z puli tego co zaoszczędziło PO-PSL.
~Katarzyna 3-06-2016 14:27
Patologia i Nieroby ? Łatwo tak oceniać a fakt jest taki ze niektórym jest naprawdę ciężko..a dla wyjaśnienia tym którzy tak często używają słów "patologia i nierobów " chciałam wyjaśnić ze dziecko kosztuje wiecie ? A być może się o tym przekonacie i skoro państwo pomaga to dlaczego rodziny które z pewnych względów sobie nie radzą finansowo mają nie skorzystać z tej pomocy? Są różne sytuacje a wy pod uwagę używając powyższego zwrotu bierzecie ogół !
~ 3-06-2016 14:40
Wywalcie tych z Ratusza PO-PSL i zobaczycie mieszkańcy jak normalnie można wtedy żyć.
~Ja1988 3-06-2016 14:53
Ten program to porażka. Czy ktoś w ogóle sprawdza, ile z tych pieniędzy faktycznie idzie na dzieci? Ilu jest rodziców, co kupią dziecku ubrania, art. szkolne czy zainwestują w wycieczkę lub edukację? Jak większość pisze- te pieniądze są dla rodziców, a nie dla dzieci. Pewnie ponad połowa pójdzie na pierdoły i alkohol.
~Jan 3-06-2016 15:08
Oj ludzie , ludzie . Nam nie 500+ potrzeba a Pakietu Praw Podstawowych tak jak jest to we wszystkich Krajach UE !!!. To TU Nas zrobiono w bambuko po wstąpieniu do Unii !!!.
~do Katarzyna 3-06-2016 15:43
Jak kogoś ewidentnie nie stać na dzieci to niech nie robi odrazu przedszkola ! Myślicie ze to dostajecie za darmo ? Jesli tak to żal mi Was....Wam to sie wszystko na dzieci należy ale najgorsze jest to ze w większości sa to rodziny które na wódę zamieniają 500+. To są pieniadze na dzieci wiec powinni sie z tego rozliczać z fakturami jesli pracownik socjalny widzi ze rodzice chleja a nie biora ciężkie pieniądze i melanż co miesiac
~do 14 00 3-06-2016 16:14
Brawo Prawo i Sprawiedliwość pogonić tą mafię .t...ku z godziny 14 00 te pieniądze które zaoszczędziła PO i PSL są to pieniądze których nie zdążyliście skąsómować w restauracji u Sowy i Przyjaciela no wiesz ośmiorniczki i te sprawy
~ 3-06-2016 16:41
PO i PSL w czasie swoich ośmioletnich rządów zadłużyło nasz kraj o sto procent przy okazji zdążyli rozwalić Polskie Stocznie Polskie Kopalnie na skraju bankructwa Zdążyli podnieść wiek emerytalny pracując do 67 roku życia pracowali byśmy do śmierci ukradli nam zaoszczędzone pieniądze z 2 filara dla dobra dzieci . najmłodsze nasze pociechy wysłali by już do szkoły od kołyski za to najważniejszymi problemami w czasie rządów PO i PSL były związki partnerskie.dżender . inwitro. i wiele innych spraw którymi mydlili oczy Polakom
~Ktosik... 3-06-2016 16:57
Co z tego, że rozliczy się z faktury na dziecko... To nie da dziecku ze swoich które wcześniej przeznaczał na dziecko, tylko przepije... i koło się zamyka....
~ 3-06-2016 17:16
od nie pamiętnych czasów rządzący pierwszy raz pomagają Polskim rodzinom a tu najważniejsze przepiją nie przepiją czasami myślę że faktycznie z tym narodem jest coś nie tak .ale po dłuższym namyśle stwierdzam że to nie tak po prostu Polska jest podzielona na dwie części i jedną z tych części jest kasta która do tej pory rządziła naszym krajem miała z tego profity teraz została odsunięta od koryta i szczuje Polaków przeciw sobie . Z kąt się bierze patologia nie ma pracy życie traci sens człowiek pod wpływem załamania wpada w alkoholizm narkotyki itp Będąc dzieckiem pamiętam moja babcia i wszyscy do okoła mieli po 7. 8 dzieci i w tedy nikt nie słyszał o patologii ale w tedy była praca Teraz ciężko o pracę zniszczyli Polski przemysł
~Ja 3-06-2016 17:43
500+ to znakomity pomysł ! Żadna z dotychczasowych partii od 1989 r. nie zrobiła więcej niż PiS. Teraz plują sobie w brodę; i dobrze.
~ 3-06-2016 17:51
KoŃczY ŚiĘ KaSa DaRmOzJaDy
~Obi 3-06-2016 17:57
Do obrońców demokracji tzw KOD przypominam wyjazd do Warszawy w dniu 4 czerwca zbiórka przy dworcu PKP pod budką z piwem. Godzina 4 40 zbiurka. odjazd 4.55 ruszamy do Warszawy bronić demokracji pod hasłem Aby nam się żyło .Zwracam się do wszystkich brońmy demokracji .Te pisiory powsadzają nas do więzienia jeśli nie obronimy demokracji
~PO 3-06-2016 18:12
Platformusy zrobią wszystko aby utrudnić w rządzeniu przez PIS nawet są w stanie przetrzymać kasę na kontach do 29 czerwca aby pokazać jak fatalnie działa 500 plus . Przez tyle lat złodzieje nie zrobili nic dla rodzin , a teraz jeszcze utrudniają . Nastepne wybory zrownaja ich z ziemią .
~zochaaa 3-06-2016 18:17
"skąsómować", "z kąt" - beneficjenci 500+ zgłaszają swoją obecność na forum. A tak poza tym, skoro jest podane że mają 3 miesiące na wypłatę, to tyle mają i uj wam do tego. Czyżbyście już nakupowali wódy na krechę na poczet 500+? A jak już w końcu przyjdzie kasa to polecam inwestycję w kurs ortografii dla początkujących.
~do 8:32 3-06-2016 19:05
no właśnie, jak władza chce coś obywatelowi zrobić np zabrać dziecko za biedę lub inaczej ukarać to nie trzeba podania pisać ani gnić w urzędzie a jak coś dobrego to trzeba się użerać z machiną biurokratyczną, swoją drogą ciekawe ilu dodatkowych pociotków zostało zatrudnionych do przyjmowania tych wniosków za nasze podatki (zamiast przyznawać z automatu) ?????
~iwka 3-06-2016 19:32
tak chwala niektorzy program 500+ ale ja sie pytam: dlaczego kolejne klamstwo PiS przeszlo bez echa?????????? nie wzyscy dostaja pieniadze na drugie i kolejne dziecko!!!!!! KLAMSTWO!!!!!!!!!!! rodziny, ktore ze wzgledow finansowych musialy sie rozdzielic i jeden z rodzicow jest za granica i pracuje legalnie, nie dostana zadnych pieniedzy!!!!! a mialo byc dla wszystkich!!!!!!!!! bez wzgledu na zarobki!!!!!!!!!!!!!! dlaczego panstwo polskie tak krzywdzi takie rodziny?????? czy my jestesmy gorszy sort?????
~ 3-06-2016 19:36
Tak my patologiczne rodziny z dwojgiem i więcej dzieci nic nie robimy tylko pijemy i się rozmnażamy .Nawet Pawlak powiedział że nie liczy na ZUS tylko na swoje dzieci a wy na co liczycie że nakradliście pieniędzy za rządów PO i PSL .Pamiętajcie że nic nie jest dane na zawsze PIsiory dobiorą wam się do dupy potracicie majątki i co w tedy
~Aja 3-06-2016 19:48
Śmieszne mamy czerwiec przychodzę 27.05 pytam się kiedy decyzja a oni w ten dzień robią wnioski z 8.04 pierw płakali że myśleli że będzie większe zainteresowanie teraz znowu coś nie tak
~ 3-06-2016 19:49
Za rok pieniędzy nie będzie,prawa nie będzie,inwestorów nie będzie,pracy nie będzie,łąk ze szczawiem nie będzie,tylko Ja...ek,Z....ro,Ma.....cz uśmiechnięty będzie...
~źdźbło 3-06-2016 19:52
Ni wyżyna, ni nizina, Ni krzywizna, ni równina - Taka gmina. Ani piasek, ani glina, Tylko lasek i olszyna - Taka gmina. Ani POM-u, ani młyna, Krzyż, chałupy i krowina - Taka gmina. Od komina do komina Wiater hula, deszcz zacina - Taka gmina. Taka gmina. Ni wyżyna, ni nizina, Ni krzywizna, ni równina - Taka gmina. Spotkasz chłopa - gęba sina, Oj, nie wraca ci on z kina - Taka gmina. Miast kobiety, śpiewu, wina - Wóda, czkawka, Gwiżdż Janina - Taka gmina. Nikt od ucha nie ucina, Tylko czasem chrząszcz brzmi w trzcinach Taka gmina. Ni wyżyna, ni nizina, Ni krzywizna, ni równina - Taka gmina. Płacze dzieciak, wyje psina, Gdzieś ktoś kogoś czymś zarzyna - Taka gmina. Jaki powód, czyja wina, Czy to skutek, czy przyczyna - Taka gmina? Tylko urżnąć się na chrzcinach l wziąć zwiać do Wołomina ...
~ 3-06-2016 21:40
Lepiej za robotę byście się dzieki a nie tylko na mops liczyli ? Pamiętajcie "umiesz liczyć licz na siebie Twoje szczęście innych j...b.e". Najpierw Wy żebrzecie a potem Wasze dzieci się tego uczą zamiast pracy ! Nie wstyd Wam ?! W JG jest praca tylko trzeba szukac no ale Wam lepiej pod mopsem od rana żebrać i prosić. Wstydźcie się !
~Mamma 3-06-2016 22:10
Do szanownych forumowiczów, którzy tak głośno ujadają. Cieszę się, że moje dzieci dostaną pieniądze, które przeznaczę na doskolenie ich umiejętności, a w wakacje na super kolonię. I śmiać mi się chce jak was to w oczy kole ;-) Zapominacie, że te dzieci kiedyś będą zasuwaly na wasze emerytury, więc jest to w waszym interesie żeby je jak najlepiej wykształcić. To co z tych waszych kieszeni bezdzietne matolki wypłynie, kiedyś niestety powróci.
~r 3-06-2016 23:35
@ mama komuchy szlak trafia ,ze muszą w KOdzie maszerować za darmo
~tak ma być 3-06-2016 23:53
potrzymać kaskę jak najdłużej na koncie, paru nie dać wypłat, potem to już z odsetek wypłata będzie, chyba, że w międzyczasie naklepią więcej nowej biedy i tak w kółko będzie...potem chatę za 20 zł dać, a do gara nie będzie co włożyć....ech te rozumnozjady
~PO 4-06-2016 0:10
A Ja głosowałem na PO a 500+z wyrównaniem dostałem w 2 dni urzedniczka miła i Mi pomogła w wypełnieniu wniosku ludzie dajcie spokój
~smentek 4-06-2016 1:14
DO ROBOTY, PASOŻYTY!! Praca jest, ale nieroby i społeczne pijawki gdzie tam.... trzeba by wytrzeźwieć, wstać rano, obmyć się i do roboty, ale kolesie w krzakach pokotem po libacji zalegają rozkosznie, więc co tam, lepiej, jak dadzą kaskę, dzieciara i tak ulica wykarmi i wychowa, a kasa jest na wódę. Wystarczy posiedzieć przed MOPS - em na ławeczkach, obserwować, kto i po co tam przychodzi, posłuchać "dyskusji". Zgroza. Szacunek dla normalnych rodzin, które społeczne pieniądze spożytkują realnie na swoje dzieci!
~PIT -ENTER 4-06-2016 1:18
Z każdej zł i tak wruci ,20% do , państwa ,według popytu , daje to wzrost gospodarczy, co wiąże się z wpływami większymi do budżetu, To jest piękny projekt ...
~Idź Cie do Domu 4-06-2016 4:33
Nie powiemy nikomu , że PUŁ ,z KCPZPR ma 10.000 tyś tylko trzeba , ich obywateli do sądu i w czapę .
~ja 4-06-2016 8:46
Witam. Składałam wniosek na drugie dziecko i dostałam wszystko jak się należy, za czerwiec już też mi wpłynęło. Osoby, które składały też na 1 dziecko zapewne muszą dłużej czekać, bo więcej "papierów" do sprawdzenia w porównaniu do osób składających na 2 i kolejne dziecko. Wszystko jest nowe i każdy JUŻ chce pieniądze- cierpliwości, pracownicy to też ludzie i mają dużo pracy. Więcej wyrozumiałości
~ 4-06-2016 11:50
Glosujcie i popierajcie PISowska sekte ! za cztery lata bedziemy zebrac na ulicach, oni dopna swego. Panstwo koscielno klerykalne z dyktatem Kaczynskiego.
~ja 4-06-2016 13:43
tylko d...le idąc do urzędu widzą że paniusie tylko piją kawę i obijają się cały dzień. gówno prawda. to ciężka praca użerać się z wiecznie niezadowolonymi ludźmi, którzy uważają że im się wszystko należny. Paniusia często nie ma czasu zjeść bo to papiery trzeba robić a jak chcesz zrobić sobie przerwę to zaraz wchodzi właśnie taki i drze japę, że chce wszystko na już bo on jest bezrobotny a nie ma czasu albo dzieci to dzieci tamto. i śniadania nawet nie ma jak zjeść tylko pod biurkiem. dlatego zostaje tylko filiżanka kawy, która stoi tak od rana. przestańcie wycierać gębę dzieciakami i weźcie się do roboty a te paniusie też mają prawo mieć złe dni jak widza takie gęby jak wasze co wiecznie są nie zadowolone ze wszystkiego, ale od siebie nic!!!!!!
~kizior 4-06-2016 16:06
Oto jak Pisiory kupują głosy przyszłych wyborców,najpierw 500 zł na dzieciaki a teraz planują rozdawanie nieudacznikom mieszkań.Ciekawe kiedy będzie podwyżka podatków?
~ja 7-06-2016 11:21
tylko d...le idąc do urzędu widzą że paniusie tylko piją kawę i obijają się cały dzień. gówno prawda. to ciężka praca użerać się z wiecznie niezadowolonymi ludźmi, którzy uważają że im się wszystko należny. Paniusia często nie ma czasu zjeść bo to papiery trzeba robić a jak chcesz zrobić sobie przerwę to zaraz wchodzi właśnie taki i drze japę, że chce wszystko na już bo on jest bezrobotny a nie ma czasu albo dzieci to dzieci tamto. i śniadania nawet nie ma jak zjeść tylko pod biurkiem. dlatego zostaje tylko filiżanka kawy, która stoi tak od rana. przestańcie wycierać gębę dzieciakami i weźcie się do roboty a te paniusie też mają prawo mieć złe dni jak widza takie gęby jak wasze co wiecznie są nie zadowolone ze wszystkiego, ale od siebie nic!!!!!!
~edi 8-06-2016 18:10
Kto ocenia ludzi posiadajacych dzieci 'patologia',to sam nie wie,co pisze,sam kiedys byl dzieckiem.Wychowanie i utrzymanie dziecka-to Kawal ciezkiej Roboty,500+,to zadna laska,a komu sie nalezy,to sie nalezy!!!Jezeli zal Ci tylek sciska,ze Ty nie dostalas/es,to masz pecha i dobrze ci tak!!!!!!!!!!!!!!!!
~Grażyna 12-06-2016 22:10
Czekam i czekam a na śpiochy, pieluchy i mleko dla Wiceroya kasy niema. Pośpieszcie się biurokraci!
~głupia Elka 13-06-2016 12:38
Będzie na książki i zeszyty dla mojego Jasia. On taki był biedny , bo jego stary chleje a dla mnie ni ma roboty. Teraz tatuś powiedział, że Jasiowi nie ruszy ani złotóweczki. Jak się cieszę, ze mamy taki mądry i dobry rząd. Jakby zapisy na mieszkania byli to ja chętnie wezme. Tylko takie co za prond i gaz nie trzeba było płacić. Pozdrawiam paniom premier
~Baśka 18-06-2016 9:27
Powiem tak. Narzekają ci co też by chcieli, a nie dostali. Pewnie niektóre rodziny są pokrzywdzone, ciężko pracujący samotni rodzice etc. Nie znam ani jednego dobrze sytuowanego rodzica, którzy by odmówili dla zasady, wszyscy jak jeden mąż przychodzą do mnie po poradę, jak wziąć 500+. Nie znam ani jednej patologicznej rodziny wielodzietnej, która bierze 500+, a znam wiele rodzin wielodzietnych. Gdyby narzekaczom należało się te 500 zł, to by nie narzekali tylko brali. Tyle.
~ 28-06-2016 11:32
do 03-06-2016 13:56: Oj widać piecze piecze. A trąbkę to trzeba mieć cieciu pozamiatany.
~luzak 12-07-2016 1:12
Wracając do patologi która tu padła od pewnej osoby to pewnie sam pochodzi z patologi i nierobstwa bo zamiast siedziec na forum i obrażać innych to mógłby pracować,a zreszta widać kto tu rzeruje na mopsie a udaje porzadnego. Więc przestań wyzywać innych skoro nie znasz sytuacji materialnej pozdrawiam desperata
~luzak 12-07-2016 1:31
A co w tym złego że złożyli papiery a ciebie skręca ze przyznali innym a nie właśnie tobie skoro cię stać na wszystko to zrywaj się z forum i nie otwieraj dzioba tym bardziej ze w dupie byłeś gowno widziałeś

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group