Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4764
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Kiedy wypłaty 500 plus?

Piątek, 3 czerwca 2016, 8:04
Aktualizacja: Sobota, 4 czerwca 2016, 8:17
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Czytelniczka: Kiedy wypłaty 500 plus?
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Kiedy przewidywana jest kolejna transza środków na wypłaty świadczeń 500 plus? – pyta nasza Czytelniczka. – Pierwsza transza już została wydana, a wiele osób tak jak ja, wciąż czeka na pieniądze, mimo że wnioski złożyło w kwietniu. – dodaje jeleniogórzanka. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze prosi o cierpliwość i wyjaśnia, że pieniądze na ten cel są zabezpieczone, ale ich wypłatę blokuje ilość wniosków, które urzędnicy muszą formalnie przyjąć.

Jak mówi dyrektor MOPS-u Wojciech Łabun, do końca maja złożono ponad 3600 wniosków. – Szacowaliśmy, że wpłynie ich znacznie mniej, dlatego teraz są one na bieżąco przyjmowane i weryfikowane, a to trwa – wyjaśnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. – Ustawodawca przewidział, że może pojawić się taka sytuacja i na wypłatę świadczeń dał nam trzy miesiące od daty złożenia wniosku. Obecnie wypłaciliśmy już około dwa miliony złotych obsługując 1200 wniosków. Pozostali wnioskodawcy otrzymują wypłaty sukcesywnie – dodaje dyrektor MOPS.

Dyrekcja MOPS-u przypomina, że świadczenie 500 plus na pierwsze dziecko należy się rodzicom, których dochód nie przekracza 800 zł na pełnosprawne i 1200 zł na niepełnosprawne dziecko. Na drugie i kolejne dziecko świadczenia dostaną wszyscy rodzice.

- Trzeba jednak pamiętać, że każdy rodzic, który złoży wniosek do 1 lipca br. otrzyma świadczenie liczone od kwietnia. Natomiast ci, którzy złożą wnioski po 2 lipca otrzymają pieniądze liczone tylko od tego miesiąca, w którym złożone zostały dokumenty – wyjaśnia Wojciech Łabun. – Dlatego apelujemy do mieszkańców gminy Jelenia Góra by się nie ociągali. Obecnie nie ma u nas kolejek, więc zapraszamy do składania dokumentów. Natomiast tych, którzy już złożyli wnioski, a jeszcze nie otrzymali pieniędzy, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Na wypłatę świadczeń mamy zabezpieczone 3,5 mln zł, więc na pewno pieniądze trafią do każdego, komu się one należą – dodaje W. Łabun.

Formularz o wypłatę świadczeń 500 plus jest dostępny w jeleniogórskim MOPS-ie ( w tym na stronie internetowej http://www.mops.jelenia-gora.pl), a także w Urzędzie Miejskim w Jeleniej Górze na Placu Ratuszowym i w Punkcie Obsługi Mieszkańca przy ul. Ptasiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (69)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group