• Sobota, 18 stycznia 2020
  • Godz. 16:22
  • Imieniny: Małgorzaty, Piotra
  • Czytających: 5952
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czytanie sztuki Zuzanny Bućko w Teatrze im. Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 15 stycznia 2014, 8:19
Aktualizacja: 8:21
Autor: Manu
Fot. MB
W najbliższy poniedziałek (20 stycznia) o godz. 18.00 w Teatrze im. Norwida będzie można zapoznać się z dramatem „Pokolenie trzy zera” Zuzanny Bućko. Bilety w cenie 10 zł.

Zuzanna Bućko (rocznik 1995) jest rodowitą jeleniogórzanką, aktualnie licealistką. Uczestniczyła w warsztatach teatralnych i literackich, a także m.in. w projekcie Artfilm Gesamt (w ramach Copenhagen Art Festival 2012) z produkcją video-art „Long way”. Uczęszcza do Szkoły Pisania (prowadzonej przez Artura Pałygę) w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Jej teksty ukazały się m.in. na łamach miesięcznika „Kontrast”, magazynu internetowego Teatralia i magazynu dla dzieci i rodziców FIKA.

Młoda autorka „Pokolenia trzy zera” jest laureatką nagrody głównej w II Konkursie na Miniaturę Teatralną organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu za tekst „48 godzin na dobę” oraz nagrodę główną w konkursie Nowy Wymiar Kultury w dziedzinie dramatu za tekst „Wytrzymaj jeszcze chwilę”. Ten utwór miał dwa czytania aktorskie - podczas Festiwalu Prapremier (w maju ub. r.) oraz w Dramatorium w Teatrze Barakah w Krakowie (w listopadzie ub. r.).

„Pokolenie trzy zera” ukazuje moment z życia córki i moment z ostatnich chwil matki. Po latach Młoda wraca, by doświadczyć odchodzenia kobiety, która ją urodziła. A może to tylko próba zagłuszenia wyrzutów sumienia po oddaniu matki do domu opieki/domu seniora/domu spokojnej starości/domu złego/przechowalni/umieralni (niepotrzebne skreślić)? Lub poszukiwanie prawdy o niej samej, którego szukać może jedynie tam skąd kiedyś uciekła?

Fragment:

Wyrzut: - Oddam w dobre ręce!
Fantazja: - Wykwalifikowane dłonie w robieniu jak trzeba!
Wyrzut: - Kula u nogi.
Fantazja: - Rozpływała się w obcych, zimnych objęciach. Jej ciało przestało być zbitą bryłą. Stało się papką. Ciekawym zjawiskiem.
Wyrzut: - Niechcianym misiem zabawką.
Fantazja: - Wysuszona śliwka węgierka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group