Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4155
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czyszczenie Młynówki pełną parą

Poniedziałek, 6 września 2010, 8:16
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Czyszczenie Młynówki pełną parą
Fot. TEJO
Do mostu na Podwalu zbliżyły się prace rewitalizacyjne kanału Młynówka, który – dzięki unijnemu projektowi – ma być atrakcją promenady w tej części śródmieścia. Z drugiej strony przeprawy ciek przypomina wciąż śmietnik.

Fragment karoserii, zbutwiałe fotele i smród – to widzimy i czujemy przechodząc przez mostek między ulicą Pijarską a Osiedlem Robotniczym. Wychodzimy w miejscu wyglądającym jak pobojowisko: błoto, zrujnowane resztki zabudowań nie zachęcają do spaceru.

To wszystko ma się zmienić dzięki realizowanemu już projektowi Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta finansowanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Położona zostanie sieć kanalizacyjna (do tej pory ścieki z zabudowań przy Osiedlu Robotniczym trafiają do Młynówki). Wyczyszczone zostaną także brzegi kanału i on sam. Nadbrzeżem poprowadzony zostanie spacerowy trakt. Finał prac – za dwa lata. Być może wtedy – dzięki uzbrojeniu i uatrakcyjnieniu tej części miasta znajdą się chętni na puste place, których wiele w okolicy.

Na razie ekipy robotników zbliżają się do Podwala. Porządkują brzeg Młynówki i koryto zabytkowego kanału, który w dawnych czasach zasilał strumieniem wody miejskie młyny położone w pobliżu dzisiejszej ulicy Kilińskiego. W swojej historii nazywana zresztą była ulicą Młyńską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
503
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group