Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6472
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 10 listopada 2008, 11:51
Aktualizacja: Wtorek, 11 listopada 2008, 16:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
O patriotycznego ducha wśród najmłodszych jeleniogórzan zadbały dziś wychowawczynie z Przedszkola nr 4, które w przededniu Dnia Niepodległości, uczulały dzieci na wartości związane z Ojczyzną.

– Kto ty jesteś? Polak mały – recytowali dziewczęta i chłopcy z trzeciej grupy, które – pod okiem wychowawców – przygotowały montaż słowno- muzyczno-taneczny poświęcony 90. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pośród okolicznościowych dekoracji dzieci tańczyły narodowe (i nie tylko) tańce, śpiewały patriotyczne pieśni i recytowały wiersze. Wśród publiczności zasiedli koleżanki i koledzy występujących z najmłodszych grup oraz rodzice i zaproszeni goście . Wśród nich żołnierze: płk rezerwy Stanisław Pabin oraz kpt. rezerwy Sławomir Ziółkowski.

Mundurowi opowiedzieli dzieciom o swojej służbie w wojsku. Pochwalili się medalami a także częścią swojego bojowego rynsztunku. Najmłodsi, będący w wieku, kiedy chłopięcym marzeniem jest mundur żołnierza, z podziwem oglądali pokazywane przedmioty: manierki, czapki, hełm, berety różnych służb i kaburę od pistoletu. Goście tłumaczyli dzieciom różnice pomiędzy wojskowymi stopniami i umundurowaniem. Kpt. Ziółkowski zademonstrował także nakrycia głowy żołnierzy, którzy służą w misjach pokojowych ONZ.

Płk. Stanisław Pabin wszystkich rozruszał muzycznie na akordeonie przygrywają melodie znanych pieśni wojskowych intonowanych przez rodziców dzieci, którzy także licznie przyglądali się miłej uroczystości. Zwieńczyło ją wspólne zdjęcie gości i gospodarzy Przedszkola nr 4. A w podzięce za przyjęcie przedszkolaki dostały kosz cukierków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 10-11-2008 12:19
...dajcie jakieś zdjatka!... Dzieciaczki są fajne...
~ 10-11-2008 13:11
Zdjęcia nr 31, 32 po prostu wymiatają :D
~intelogent16 10-11-2008 13:49
fota.31 najlepsza!!! no własnie takie maluchy juz sie ucza historii swojej ojczyzny!! A popatrzmy co sie dzieje w gimnazjach gdy sie ich zapyta o Historie ojczyzny.. odpowiadają.. :"yyy... nie wiem" "co mnie to obchodzi, za mnie walczyli?'' mało który gimnazjalista wie co działo sie 90 lat temu, Dlatego już od najmłodszych lat powinno sie uczyć maluchów patriotyzmu.. popieram takie akcje!!! Dzieciaki może nie do końca zrozumieją o co chodzi, ale bd miały jakiś szacunek dla Ojczyzny :) To jest przyszłość naszego Kraju!!
~Papaja 10-11-2008 15:09
Do Hanki od Rumcajsa, nadal jesteś niewyspany i obniżasz poziom komentarzy!A tak w ogóle, to dlaczego tak cię kręcą małe dzieci?!....a fe! Czy wiesz co się wydarzyło 11 listopada 1918 r?!... Ucz się od tych dzieci, bo na pewno wiedzą na ten temat więcej niż ty. Akcja wspaniała, można być spokojnym, imię marszałka Józefa Piłsudskiego nie zostanie zapomniane. Brawa dla nauczycieli !
~dążymy do idiotyzmu 10-11-2008 18:19
Proponuję przy porodzie rżnąć na 100 decybeli "My pierwsza brygada". Noworodek wyjdzie bezboleśnie, z "rukami po szwasm", i będzie robił kupki w jedynie właściwym biało zółtym i (naprzemiennie) biało czerwonym kolorze. W żłobku dziecię będzie wyło na nocniczku "Rotę", w przedszkolu przy leżakowaniu bedzi mruczało "Barkę". Takie wychowanie jest w pełni pożądane i upragnione. Jak w Związku Radzieckim podczas pełnej indoktrynacji. Tam też dzieciom przekazywali treści patriotyczne. Tylko nieco inne, ale "pro patria".Może nie???
~ 10-11-2008 18:39
Lepiej niech tego nie organizują. Bo potem wyrosna z tych dzieci następne Oliwie i Oliwery Kubickie i zaczna organIzować cykle mające na celu przybliżenie młodzieży kulis odzyskania przez Polskę niepodległości i poruszenie dyskusji o patriotyzmie z koncertami pieśni o patriotycznym wydźwięku, recytowaniem wierszy patriotycznych. I CAŁA RESZTA SPOŁECZNOŚCI JELENIOGÓRSKIEJ ZACZNIE TE DZIECI W ICH DOROSŁYM ŻYCIU WYŚMIEWAĆ Z POWODU ICH PATRIOTYZMU I ROZCZULANIA SIĘ NAD HISTORIĄ. POMYŚLCIE CZY JUZ TERAZ NIE ROBICIE IM KRZYWDY.
~ 10-11-2008 19:02
TO SMUTNE, ALE PATRIOTYZM W JELENIEJ GÓRZE JEST WYŚMIEWANY. I ROBI TO MŁODZIEŻ ALE I DOROŚLI TEŻ.
~Papaja 10-11-2008 19:12
Pod ksywką "dążymy do idiotyzmu" kryje się osoba, która do idiotyzmu już dawno doszła. A GDYBY IDIOTYZM MÓGŁ LATAĆ TO TEN OSOBNIK NIGDY NAWET NIE MUSNĄŁ BY ZIEMI i szybowałby jak gołąb.....
~dor 10-11-2008 19:59
no to w jakim to przedszkolu było? 4 czy 1 ? chyba jakiś błąd się wkradł? patriotyzm to wielka sprawa! właśnie od najmłodszych lat!gratulacje nauczycielom tego przedszkola . Pani dyrektor już nie wystąpiła do zdjęcia? brawo! !bardzo dobrze !bo znowu by była jazda!!
~dążymy do idiotyzmu2 10-11-2008 20:36
Papaja,>>> Tekst o gołębicy jest tak obszargany, że żenujące jest jego cytowanie. Doktor Strossmajer (Milos Kopecky) już zmarł kilka lat temu i schowaj swój bełkot chocby z szacunku dla tego świetnego aktora! A rżnięcie patriotycznego Rambo jest żałosne... Czy chciałbyś, by twoje (o ile stać cię na coś takiego) 4 letnie dziecko zamiast czytać Kubusia Puchatka i śpiewać piosenkę o "czterach misiach wesołych misiach" waliło w domu trekstami z pzemówień Piłsudskiego i wyło "Pierwszą brygadę"? Przecież to według twego móżczku PATRIOTYZM.
~Sabath 10-11-2008 22:56
niektóre dzieci marzą aby pójść do wojska ale ja odradzam
~Sabath 10-11-2008 22:58
uczyć patriotyzmu trzeba od najmłodszych lat i tak trzymać
~do przedmówców 10-11-2008 23:36
tak, tak ! moi drodzy zgadzam się z wieloma z Was =--patriotyzmu należy uczyć od najmłodszych lat ( tylko umiejętnymi metodami ) w przedszkolach zawsze był wysoki poziom nauczania ( jeżeli można tak mówić) ja też pamiętam wiele ciekawych rzeczy nauczyłem się w przedszkolu - właśnie poprzez zabawę uczyłem się tańczyć , trenowałem aktorstwo biorąc udział w przedstawieniach , zapraszano też różnych ciekawych ludzi o których nam pani opowiadała - to był bardzo fajny okres mojego dzieciństwa ! tam nigdy pani nauczycielka ( przedszkolanka) mnie nie wyzywała, wyśmiewała - tylko przytulała , pomagała - szkoły powinny brać przykład od nauczycieli z przedszkoli - to właśnie ci pedagodzy powinni krócej pracować i mieć więcej wakacji - a nie nauczyciele w szkołach ! to pseudo pedagodzy ( oczywiście są wyjątki) pozdrawiam wszystkie panie przedszkolanki- nauczycielki!!!
~kanu 10-11-2008 23:46
Dzieci w domu nie śpiewają Pierwszej brygady i nie mówią tekstami Piłsudzkiego. To był występ z okazji Dnia Niepodległości. Taki dzień zdarza się raz w roku. Dzieci prócz tego chodzą do teatru, galerii czy innych ciekawych miejsc, biorą udział w innych przedstawieniach. Czy to źle, że czegoś się uczą? To przedszkole jest bardzo fajne :) Wiem co piszę, bo moja pociecha brała w tym udział. ps. Taka rada, zanim napiszesz jakąś głupotę pomyśl trzy razy.
~Papaja 11-11-2008 11:11
Szanowny " dążymy do idiotyzmu" swoją erupcją nienawiści tylko potwierdziłeś moją negatywną opinię na twój temat. Wszyscy wiedzą, że chodziło o mało rozgarniętą pielęgniarkę z serialu "Szpital na peryferiach", a cały smaczek polega na tym, że ja sparafrazowałem powiedzonko dr Strossmajera i ono pasuje do ciebie jak ulał. Czy wiesz, że w rozwoju zatrzymałeś się na fazie a...lnej ? Powinieneś też wreszcie coś zrobić ze swoim kompleksem Edypa ! A przede wszystkim życzę Tobie radosnego Święta Niepodległości !!! Pomyśl o wszystkich dzielnych Ułanach ! Zasługują na to !
~kos 11-11-2008 13:29
~dążymy do idiotyzmu3 11-11-2008 14:21
Erupcją nienawiści nazywają wszyscy każdą uwagę co do poziomu i jakości ich wypowiedzi . Twoja negatywna opinia wisi mi tak, że teleskopem końca zwisu nie ujrzysz. I co tu ma do rzeczy kompleks Edypa? Poznałeś jakąś nazwę i epatujesz nią otoczenie, czekając na jęki zachwytu w rodzaju "BOŻE, ALE TEN FACET MA WIEDZĘ..." A "pompowate" świętowanie różnych wydarzeń mnie nie bawi. A już szczególnie nie cierpię indoktrynacji dzieci przedszkolnych, które jeszcze dobrze misia od kangura nie odróżniają, a opowiada im się o rzeczach, nad którymi starzy sobie głowy lamią. . Te pseudo patriotyczne demonstracje są wytworem chorych ambicji kolejnych polityków, co niewiele potrafią, jeszcze mniej robią, ale chcą zaistnieć jak psi odchód na środku trotuaru.
~Janko Emigrant 11-11-2008 14:40
Bardzo rozsadna wypowiedz,przedstawiona w zabawny sposob -"Dazymy do idiotyzmu". Pozdrawiam :) Niestety,trzeba do niej dojrzec i rozumiem tych,dla ktorych ta wypowiedz jest zupelnie niezrozumiala,dlatego pozdrawiam rowniez ich. A dodam tylko jedno: ewolucja swiadomosci. :)
~Papaja 11-11-2008 19:09
"Dążymy do idiotyzmu" nerwy Ci puszczają, a to nie jest forum do terapii, dyskutujemy o bohaterach z 1918 r! Brak ci ich dzielności i odporności !!Musisz jeszcze dużo ćwiczyć. Trzymaj się !
~tata 11-11-2008 19:29
do "dążymy do idiotyzmu3" - czy ty w ogóle wiesz co piszesz? albo masz paręnaście lat albo jesteś staruchem mocno zgrzybiałym który nie miał dzieci (albo... współczuje dzieciom jeśli były), moja córka ma 2 lata i świetnie rozróżnia nie tylko każde zwierzątko, potrafi układać puzzle już z 36 kawałków całkiem sama. to by było tyle nadęty bufonie, kontynuować nie będę w imię zasady - nie dyskutuj z idiotą bo ściągnie cie na swój poziom i pokona doświadczeniem
~Sabath 11-11-2008 20:10
do postu 23:36 bardzo się cieszę i dziękuję że popierasz aby uczyć patriotyzmu od najmłodszych lat

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group