Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9399
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czym skorupka za młodu nasiąknie

Poniedziałek, 10 listopada 2008, 11:51
Aktualizacja: Wtorek, 11 listopada 2008, 16:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Czym skorupka za młodu nasiąknie
Fot. TEJO
O patriotycznego ducha wśród najmłodszych jeleniogórzan zadbały dziś wychowawczynie z Przedszkola nr 4, które w przededniu Dnia Niepodległości, uczulały dzieci na wartości związane z Ojczyzną.

– Kto ty jesteś? Polak mały – recytowali dziewczęta i chłopcy z trzeciej grupy, które – pod okiem wychowawców – przygotowały montaż słowno- muzyczno-taneczny poświęcony 90. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pośród okolicznościowych dekoracji dzieci tańczyły narodowe (i nie tylko) tańce, śpiewały patriotyczne pieśni i recytowały wiersze. Wśród publiczności zasiedli koleżanki i koledzy występujących z najmłodszych grup oraz rodzice i zaproszeni goście . Wśród nich żołnierze: płk rezerwy Stanisław Pabin oraz kpt. rezerwy Sławomir Ziółkowski.

Mundurowi opowiedzieli dzieciom o swojej służbie w wojsku. Pochwalili się medalami a także częścią swojego bojowego rynsztunku. Najmłodsi, będący w wieku, kiedy chłopięcym marzeniem jest mundur żołnierza, z podziwem oglądali pokazywane przedmioty: manierki, czapki, hełm, berety różnych służb i kaburę od pistoletu. Goście tłumaczyli dzieciom różnice pomiędzy wojskowymi stopniami i umundurowaniem. Kpt. Ziółkowski zademonstrował także nakrycia głowy żołnierzy, którzy służą w misjach pokojowych ONZ.

Płk. Stanisław Pabin wszystkich rozruszał muzycznie na akordeonie przygrywają melodie znanych pieśni wojskowych intonowanych przez rodziców dzieci, którzy także licznie przyglądali się miłej uroczystości. Zwieńczyło ją wspólne zdjęcie gości i gospodarzy Przedszkola nr 4. A w podzięce za przyjęcie przedszkolaki dostały kosz cukierków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
267
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group