Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10896
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Czym się kierować w wyborze mokrej karmy dla psów?

Czwartek, 21 listopada 2019, 19:23
Aktualizacja: Wtorek, 26 listopada 2019, 11:26
Autor: TS
Polska: Czym się kierować w wyborze mokrej karmy dla psów?
Fot. TS
Wybór odpowiedniej karmy dla psa jest czynnikiem w znacznym stopniu wpływającym na kondycję czworonoga. Karma mokra tak samo jak sucha powinna być dobrana do indywidualnych preferencji żywieniowych, etapu rozwojowego, wielkości i stanu zdrowia zwierzęcia.

Mokra karma dla psa – forma pakowania
Mokra karma dla psa dostępna jest w wielu rozmaitych wariantach, przez co wybór najlepszej opcji dla czworonoga nierzadko okazuje się sporym wyzwaniem. Właściciele psów powinni wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, decydując się na jej zakup. Jednym z nich jest wielkość psa. W przypadku psów dużych i średnich ras najlepszym rozwiązaniem są karmy w puszkach mające największą spośród innych opakowań gramaturę. Dla psów małych ras doskonale sprawdzą się karmy w saszetkach i na tackach zapakowane w mniejszych ilościach.

Mokra karma dla psa – upodobania smakowe czworonoga
Mokra karma dla psa może mieć rozmaitą postać. Dla psów starszych, które miewają nierzadko braki w uzębieniu, kłopoty z gryzieniem i połykaniem, najlepsze są pasztety, mielonki czy musy. Karmy w tej formie mają duży stopień rozdrobnienia, przez co ich gęsta i jednolita struktura nie sprawia problemów z jedzeniem. Pozostałym psom również można je podawać tak samo, jak kawałki karmy w sosie lub galarecie.
Mokra karma dla psa dostępna jest w wielu smakach. Wybierać można spośród dań z indykiem, kurczakiem, wołowiną, królikiem, cielęciną, dziczyzną, a nawet rybami takimi, jak łosoś, makrela czy sardynki, z dodatkiem owoców np. malin, jabłek, truskawek, bananów, żurawiny, jagód oraz warzyw np. jarmużu, buraków, marchwi, szparagów. Na tym nie kończy się ogrom dostępnych propozycji smakowych karm, których testowanie zajmie na pewno dużo czasu.

Inne czynniki ważne w wyborze mokrej karmy dla psa
Wybierając mokrą karmę dla czworonoga, nie wolno zapomnieć o dostosowaniu jej do jego etapu rozwojowego. Istnieją specjalne karmy dla szczeniaka, psa juniora, dorosłego i seniora. Ogromne znaczenie ma również kondycja zdrowotna pupila. Oprócz tzw. karm bytowych, czyli przeznaczonych dla psów zdrowych istnieją również specjalne – weterynaryjne przeznaczone dla czworonogów z określonymi problemami. Kolejnym ważnym determinantem w wyborze psiej karmy jest aktywność zwierzęcia. W zależności od niej dostępne są karmy dla psów o niskiej lub dużej aktywności oraz tych pracujących, o największym zapotrzebowaniu energetycznym.

Mokra karma dla psa – jaka jest najlepsza jakościowo?
Posiadacze psów powinni mieć świadomość, jak ważne dla zachowania dobrej kondycji psa jest odżywianie. Dostarczanie czworonogom odpowiedniej ilości składników odżywczych gwarantuje ładny wygląd oraz poprawne funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Mokra karma dla psów to niezwykle wartościowy posiłek. Jej przygotowanie opiera się na procesie sterylizacji, co pozwala na zachowanie maksymalnej wartości odżywczej użytych składników. Godny podkreślenia jest fakt, iż nie wymaga dzięki temu dodawania sztucznych konserwantów. Dobrej jakości karma wilgotna powinna mieć krótki i prosty skład, w którym zdecydowana większość produktów jest pochodzenia zwierzęcego, a pozostałe roślinnego. Musi też dostarczać nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 i -6, składników mineralnych i witamin. Najlepiej, by nie zawierała lub miała możliwie małą ilość zbóż.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
786
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group