Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7733
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzcińsko: Czy mieszkańcy zabiorą głos?

Niedziela, 17 lutego 2019, 8:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lutego 2019, 6:33
Autor: WAC
Samorząd Janowic Wielkich po raz drugi musiał zorganizować konsultacje społeczne, w których mieszkańcy Trzcińska mogą się wypowiedzieć czy chcą, aby samorząd Janowic Wielkich wyremontował i zagospodarował kamienne piwnice w pobliżu świetlicy wiejskiej.

Konieczność powtórzenia konsultacji wynika z faktu, że w pierwszym terminie do magistratu wpłynęła zaledwie jedna odpowiedź od mieszkańców wsi. Tym razem głosowanie potrwa do 21 lutego.

Konsultacje społeczne to jeden z wymogów formalnych, aby Gmina mogła skutecznie ubiegać się o pozyskanie środków z Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Ducha Gór” na realizacje swoich planów. Gra idzie o 20 tysięcy złotych.

Przypomnijmy. Piwniczki znajdujące się w centrum Trzcińska wykorzystywano przed II wojną światową do przechowywania żywności oraz lodu, ściąganego z gór do pobliskiej restauracji, mieszczącej się w obecnym budynku świetlicy wiejskiej. W ostatnim okresie były one głównie dzikim wysypiskiem śmieci oraz miejscem biesiad miejscowego „elementu”.

Według planów Urzędu Gminy, w piwniczkach miałaby powstać tzw. izba pamięci, w której byłyby wyeksponowane tablice przedstawiające historię wsi oraz atrakcje przyrodnicze znajdujące się w jej okolicy. Turyści oraz rowerzyści znaleźliby w nich także schronienie w razie niepogody.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group