Jindrichuv Hradec: Czwarte miejsce Finepharmu

Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:29
Aktualizacja: 14:52
Autor: arec
Przygotowujące się do sezonu piłkarki ręczne Finepharmu Jelenia Góra wzięły udział w międzynarodowym turnieju w czeskim Jindrichuv Hradec.

Zespół jeleniogórski pierwszego dnia zawodów zmierzył się z 8 zespołem ligi austriackiej Tecton WAT Atzgersdorf. Do przerwy przeważały podopieczne Mirosława Urama, które prowadziły 18:16. W drugiej połowie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły Austriaczki i mecz zakończył się rezultatem 31:33. – Jestem zadowolony z tego meczu. Obydwa zespoły zagrały szybką piłką i pokazały dobrą techniczną grę – skomentował trener Uram.

Już 2 godziny później Finepharm zagrał z 6 drużyną czeskiej ekstraklasy HK Start Trencin. W zespole jeleniogórskim dało o sobie znać zmęczenie i trener Mirosław Uram pozwolił odpocząć zawodniczkom, które konstruują grę zespołu. Efektem było wysokie zwycięstwo Czeszek 42:23.

Trzecie spotkanie z gospodyniami turnieju przebiegało pod znakiem ostrej, fizycznej, momentami brutalnej walki. Jeleniogórzanki zostały ukarane 20 minutami i 3 czerwonymi kartkami. Czeszki miały na swoim koncie 18 minut kar. Rywalki Finepharmu wykorzystały swoje doświadczenie, pozwalając sobie na ostrą grę, prowokującą rywali. Do przerwy zespół TJ Házená J. Hradec prowadził 20:11, mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 26:22. – Cieszę się, że dziewczyny podjęły walkę i nie przestraszyły się brutalnie grających przeciwniczek – powiedział trener Mirosław Uram.

Obecnie Finepharm szykuje się do organizacji turnieju, który odbędzie się w najbliższy weekend. Nie wiadomo jeszcze czy uda się go rozegrać na hali przy ul. Złotniczej, gdzie trwa remont. Alternatywnymi lokalizacjami są Miłków i Stara Kamienica. W turnieju wezmą udział zespoły Finepharmu i KPR Jelenia Góra, TJ Házená J. Hradec oraz Sparty Oborniki Wielkopolskie.

Wcześniej zespół jeleniogórski przebywał na obozie w Dębnie, gdzie ćwiczona była gra techniczna. W nadchodzącym sezonie zespół wzmocnią Aleksandra Baranowska z KPR Jelenia Góra, powracająca do gry po przerwie spowodowanej kontuzją Kinga Ślusarczyk, przebywająca w ubiegłym sezonie na urlopie macierzyńskim Marzena Stochaj oraz dwie juniorki z Sulechowa.