Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 12069
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czwarta odsłona sprintów pływackich

Czwartek, 10 listopada 2016, 15:29
Aktualizacja: 22:40
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Czwarta odsłona sprintów pływackich
Fot. użyczone
Blisko 300 pływaków reprezentujących 19 klubów z całej Polski zagościło w minioną sobotę, 5 listopada na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Tego dnia odbył się bowiem IV Karkonoski Puchar Sprintu organizowany przez KS Just Swim Jelenia Góra.

- Przyjechać chciało ponad 400 zawodników, jednak biorąc pod uwagę ograniczenia obiektu, musieliśmy zamknąć listę zawodników na poziomie trzystu osób – mówi nie kryjąc zadowolenia prezes KS Just Swim Szymon Kurowski ,pełniący rolę naczelnika zawodów. – Nasze zawody już na stałe weszły do kalendarza Dolnośląskiego Związku Pływackiego, a ze względu na formułę, spotykaną dotąd tylko na zawodach rangi mistrzostw kraju (eliminacje – finały), zaczynają cieszyć się również krajowym zasięgiem. To dla nas bardzo pozytywny feedback – od ostatniej edycji udało się nam podwoić liczbę uczestników, przy jednoczesnym podtrzymaniu jakości zawodów.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu przy UM w Jeleniej Górze Paweł Domagała wraz z Przewodniczącą Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Miasta Jeleniej Góry Marią Anną Ragiel. Witając wszystkich zawodników, kibiców, trenerów i sędziów – życzyli emocji sportowych, poprawy rekordów życiowych oraz rywalizacji we wspaniałej atmosferze sportowej walki „fair play”. Szczególnie miłym akcentem otwarcia zawodów było wręczenie nagrody za całokształt dokonań na niwie sportowej Leszkowi Dacewiczowi – maratończykowi, triathloniście, aktualnemu mistrzowi Europy na dystansie Ironman (pływanie: 3,8km, rower: 180km, bieg: 42,195km), trenującemu na co dzień pływanie w klubie Just Swim.

Impreza została zaplanowana i rozegrana w pięciu blokach:

BLOK I – eliminacje w kategoriach A (rocznik 2000 i starsi), B (roczniki 2001 – 2003), C (rocznik
2004 i 2005),

BLOK II – serie 50 m. na czas w kategorii D (rocznik 2006 – 2007),

BLOK III – serie 25 m. na czas w kategoriach D, E (ROCZNIK 2006 I MŁODSI),

BLOK IV – finały w kategoriach A,B,C,

BLOK V – wyścigi sztafet oraz wyścig australijski w kategorii open

Wyścigi w trzech starszych kategoriach wiekowych (A, B i C), rozegrano na dystansie 50 m. w czterech podstawowych stylach pływackich. Pływacy z kategorii wiekowej D rywalizowali w konkurencjach 50 m. stylami: dowolnym, grzbietowym i klasycznym oraz 25 m. stylem motylkowym. Najmłodsi zawodnicy (kategoria E) wystartowali w konkurencjach 25 m. stylem dowolnym oraz 25 m. stylem grzbietowym. Dodatkową atrakcją były wyścigi sztafet 4 x 50 m. stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Najszybsi pływacy mogli się sprawdzić w ciekawym i widowiskowym, ale i wyczerpującym wyścigu australijskim.

- Po raz kolejny udowodniliśmy że można. Udało się całe zawody przeprowadzić sprawnie, co podkreślała większość gości, cały czas coś się działo – mówi trener Marcin Binasiewicz i dodaje – Nie zawiodła sprawdzona już formuła zawodów: „eliminacje – finały”, plus na dokładkę sztafety i wyścig australijski. Solidna porcja pozytywnych emocji. Nie dalibyśmy rady bez wsparcia naszych jeleniogórskich firm - partnerów oraz wolontariuszy ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

Nagrodzono najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki w każdej z kategorii wiekowych, a nagrody za klasyfikację „najlepszy zawodnik open” i „najlepsza zawodniczka open” były rzeczywiście imponujące: 500 zł za I miejsce, 300 zł za II miejsce i 150 zł za III miejsce. Za pierwsze trzy miejsca w każdej konkurencji i dla każdej kategorii wiekowej były tradycyjnie medale oraz dyplomy do szóstego miejsca.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął UKS SHARK Rudna, zdobywając 35 medali i tym samym Przechodni Karkonoski Puchar Sprintu przeszedł w ich posiadanie na pół roku – do kolejnej edycji zawodów. Na miejscu drugim uplasował się KS BALTI Bielawa z dorobkiem 12 medali, a miejsce piąte z tą samą ilością medali zajął KS Just Swim Jelenia Góra. Drugi z jeleniogórskich klubów MKS „Jedenastka” Jelenia Góra wywalczył 14. pozycję z 2 medalami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
1081
Tak
88%
Nie
8%
To zależy od pogody
5%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % drogi S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – Alicja w Krainie Czarów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group