Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9850
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cztery miliony na rehabilitację z PFRON

Środa, 17 kwietnia 2019, 6:02
Aktualizacja: Czwartek, 18 kwietnia 2019, 5:59
Autor: WAC
Region: Cztery miliony na rehabilitację z PFRON
Fot. Użyczone/Szpital w Janowicach Wielkich
Dotacja w łącznej wysokości 4 miliony złotych trafi do 11 instytucji, realizujących na Dolnym Śląsku rehabilitację społeczną lub zawodową osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze te, które zostaną przeznaczone na remonty i modernizacje obiektów wykorzystywanych do rehabilitacji i pochodzą z puli z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którymi dysponuje zarząd województwa.

Najwyższe wsparcie, w wysokości miliona złotych, otrzymała gmina Ząbkowice Śląskie na budowę krytego basenu pływackiego o wymiarach niecki 25x12,5 metra z basenem rekreacyjno-rehabilitacyjnym.

Do Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu trafiło 700 tysięcy złotych na realizację w Centrum Medycznym „Dobrzyńska” drugiego etapu przebudowy i remontu pomieszczeń przeznaczonych na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami (m.in. wykonanie pomieszczeń socjalnych, instalacji elektrycznej, wodnokanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania, przebudowę szybów i wymianę windy oraz budowę basenu rehabilitacyjnego).

Wśród instytucji, które otrzymały wsparcie znalazły się podlegający Starostwu Powiatowemu Dom Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. Za 118 tysięcy złotych w jednym z budynków DPS – u zostanie wybudowana winda, ułatwiająca poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Janowicach Wielkich za 500 tysięcy złotych powstanie „Park Aktywnej Rehabilitacji” wykorzystywany do rehabilitacji kardiologicznej i neurologicznej (artykuł na stronie obok).

Samorząd Jeleniej Góry otrzyma dotację w wysokości 582 tysiące złotych na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze w zakresie Zespołu Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej.

Zespół placówek Edukacyjno-Wychowawczych we Lwówku Śląskim oraz Oddział Fundacji „Promyk Słońca”, dzięki wsparciu w wysokości ponad 132 tysięcy złotych zyskają nowe pomieszczenia rehabilitacyjne.

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci w Wierzbicach za 55 tysięcy złotych zostanie wymieniona platforma pionowa, a w Fundacji Tobiaszki we Wrocławiu kosztem 140 tysięcy złotych zostanie przeprowadzony remont i udostępnienie pomieszczeń, w których funkcjonuje Klub Seniora i Świetlica Środowiskowa, zaś w Domu Pomocy Społecznej Żar-Med. w Żarowie za prawie 30 tysięcy złotych planowana jest kontynuacja budowy sali rehabilitacyjnej oraz windy. W Mikoszowie – Stowarzyszenie Św. Celestyna, po wsparciu kwotą prawie 620 tysięcy złotych zyska nowy budynek terapeutyczno-edukacyjny, który zostanie przebudowany ze stajni.

Listę podmiotów, które uzyskały dofinansowanie zamyka Oddział Fundacji „Promyk Słońca”, który w swoim Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym we Wrocławiu, wykona za 121 tysięcy złotych remont części pomieszczeń.

- Staramy się pomagać osobom z niepełnosprawnościami na różnych płaszczyznach – mówi marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. - Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, wspieramy aktywizację społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnościami oraz Zakłady Aktywności Zawodowej, a także pomagamy w remontach obiektów rehabilitacyjnych. Chcemy poprawić jakość życia Dolnoślązaków – podkreśla.

− Środki finansowe pochodzące z PFRON to łącznie kwota w wysokości 4 milionów złotych na realizację robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. - Dzięki tym funduszom wiele z nich będzie bardziej dostępnych, znikną bariery komunikacyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
120
Plac Ratuszowy
10%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group