Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 7779
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zachełmie: Czeszka królową plaży

Niedziela, 5 września 2010, 21:49
Aktualizacja: Wtorek, 7 września 2010, 11:53
Autor: arec
Zachełmie: Czeszka królową plaży
Fot. Łukasz Jaroński
Na drugim turnieju siatkówki plażowej w Zachełmiu wybrano królową plaży. Została nią reprezentantka Czech Misza Kwapilova.

Tak jak przed rokiem do Rezydencji Lawendowe Wzgórze przyjechały najlepsze polskie zawodniczki w siatkówce plażowej, w tym m.in. Mistrzyni Świata do lat 21 Kinga Kołosińska. W akcji mogliśmy oglądać także siatkarki z Czech. W tegorocznej edycji formułę zawodów poszerzono o wybór księżnej plaży, w której startowały zawodniczki młodzieżowe.

Wczoraj siatkarki rywalizowały w grupach A i B w swoich kategoriach wiekowych. Najlepsze awansowały do dużego finału, który rozegrano dziś. Pozostałe walczyły o miejsca od 5 do 8.

W grupie seniorek najwięcej punktów zdobyła zawodniczka reprezentacji Czech Misza Kwapilova, która wyprzedziła Kingę Kołosińską, Beatę Gałek oraz Patrycję Giemzę. Tym samym Misza została tegoroczną królową plaży. W grupie młodzieżowej zwyciężyła Dorota Strąg, której przyznano tytuł księżnej plaży. Na drugim miejscu uplasowała się Marzena Kędzior, na trzecim Karolina Baran, a czwarta była Paulina Radziwoń.

Zawodniczki kadry narodowej przyjechały do Zachełmia głównie po to, aby zakończyć sezon. Nie dla wszystkich był to jednak koniec tegorocznych zmagań. We wtorek Kinga Kołosińska, Beata Gałek oraz Daria Paszek wylatują do Turcji na przygotowania do Mistrzostw Świata do lat 21. Warto wspomnieć, że Kinga będzie bronić tytułu mistrzowskiego. – Dla mnie to była częściowo zabawa, a częściowo przygotowania do turnieju – powiedziała w rozmowie z Jelonką Kinga. – Na mistrzostwach będzie ciężko bowiem będziemy grały systemem pucharowym. Jeśli chociaż jeden mecz gorzej wyjdzie, można pożegnać się z turniejem – dodała reprezentantka Polski.

Trenerka polskiej kadry Violetta Bakoś podkreśliła, że zawodniczki wylatujące do Turcji nie grały pełnią możliwości, ponieważ nie chciały nabawić się kontuzji.

Z organizacji zawodów wszyscy byli zadowoleni. – Jurek wspaniale nas ugościł – podkreśliła Violetta Bakoś. – Bardzo fajny turniej. Tutaj panuje taka rodzinna atmosfera – dodała Kinga Kołosińska.

Organizatorzy nie zamierzają spoczywać na laurach, impreza nadal będzie się rozwijać – W przyszłym roku zamierzamy także zorganizować zawody o tytuł króla plaży – zapowiada Jerzy Tatarek, który planuje do Zachełmia ściągnąć zawodników z męskiej reprezentacji Polski w siatkówce plażowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
510
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group