Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8560
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Czesi chętnie przyjeżdżają w Karkonosze

Poniedziałek, 30 marca 2015, 8:25
Aktualizacja: 12:51
Autor: Mea/Ts
Powiat: Czesi chętnie przyjeżdżają w Karkonosze
Fot. Archiwum Starostwa
Powiat Jeleniogórski uczestniczył w XV Targach Turystycznych Euroregion Tour w Jabloncu, które połączone były z wystawą produktów regionalnych i rzemieślniczych.

Promocja na targach w Jabloncu nad Nisou to kolejny etap projektu "Promocja Karkonoszy" realizowanego wspólnie z Karkonoskim Parkiem Narodowym w Vrchlabi i Związkiem Gmin Karkonoskich z Vrchlabi.

Odwiedzający z zainteresowaniem przyjęli promocję Karkonoszy ponad granicami. Najczęściej pytano o atrakcje turystyczne Kowar, bazę noclegową oraz gastronomiczną, w której można zjeść smaczny, regionalny posiłek. W szczególności Czesi zachwalali sieć smażalni ryb. Jak zawsze pytano również o połączenia kolejowe i autobusowe. Dla zainteresowanych przygotowano szczegółowe rozkłady jazdy połączeń kolejowych i autobusowych między przygranicznymi miejscowościami.

Na stoisku promocyjnym dostępne były foldery i przewodniki dotyczące całego obszaru Karkonoszy. Największym zainteresowaniem cieszył się przewodnik turystyczny "Karkonosze" wydany ze wspólnych środków przez Powiat Jeleniogórski, Jelenią Górę oraz gminy powiatu jeleniogórskiego, mapy wycieczek rowerowych i pieszych oraz przewodnik bajkowy po Karpaczu.

Na targach prezentowało się ok. 50 wystawców m.in. z Polski, Czech, a nawet Litwy. Targi przez trzy dni odwiedziło kilka tysięcy osób. Towarzyszył im bogaty program artystyczny, a także konkurs na pamiątki regionalne. W konkursie tym trzecie miejsce zajął sprzedawca pamiątek z powiatu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group