• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 12:32
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 7204
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

CZĘŚĆ DRUGA. Odwołany, zwolniony. Poza układami?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 października 2011, 19:44
Autor: maciek.rylkiewicz
maciek.rylkiewicz
Fot. maciek.rylkiewicz
Druga część programu, w której gościł Robert Prystrom były członek rady nadzorczej MZK.

"Wszystko co Pan powie, będzie wykorzystane przeciwko Panu"? Czy Robertowi Prystromowi jest przykro? Najważniejsze: czy dokument przedstawiony miał poparcie pracowników MZK? Zapraszamy do oglądania!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~Kloszard 28-10-2011 11:27
MZK - Marcin Zawiła Kompany (ang. Company) :P
~zBIGs 28-10-2011 12:58
Panie P., a jakie ma Pan konkretne osiągnięcia na swojej niwie zawodowej. Formalne uprawnienia: ile to Pana kosztowało?
~Si 28-10-2011 15:12
Prystrom, co z tobą nie tak?
~hahahaha 28-10-2011 15:57
Ile Pan Prystrom zapłacił jelonce za tą szopkę ? Do 12:58: on ma darmowe kwalifikacje w dziedzinie blokowania rozwoju miasta.
~s. 28-10-2011 19:09
Prawda pewnie leży po środku. Tylko czyjego ?
~kierowca MZK 28-10-2011 21:51
Ten wybitny specjalista żyje minioną epoką i nie dociera do niego że czasy te nie wrócą. Jego memorandum to stek nieżyciowych i ekonomicznie nieopłacalnych bzdur, których realizacja doprowadzi do natychmiastowej zagłady MZK. Załoga nie udzieliła żadnego poparcia - to tylko kilku sfrustrowanych i niezadowolonych z życia, jak i sam RP, nieudaczników. Dlaczego sam nie wylizinguje 5-6 autobusów turystycznych i nie świadczy usług dla szkół i pielgrzymek???
~szofer MZK 29-10-2011 3:11
Panie Robercie, niech pan się nie poddaje!!!!! Proszę dalej działać bo robi pan świetną i potrzebną robotę. Najlepiej o tym świadczy fakt, że Woźniak i jego nowy piesek z zarządu łażą po całym zakładzie i obrabiają panu tyłek. To co oni wygadują na pana temat świadczy o tym jak bardzo zalazł im pan za skórę. Nie ze wszystkimi pana pomysłami w pełni się zgadzam i chętnie porozmawiałbym o niektórych tematach, ale w 90% jestem na tak. Tak samo pozostali chłopaki. Dużo o tym gadamy na zakładzie. Nie jest pan sam. Za samo to jak wku...ny jest Wożniak i jego świta należą się panu brawa i poparcie. Jedynie pan ma odwagę mówić o grandzie z zatrudnianiem żony Wożniaka. To nas wszystkich wkurza. Woźniakowa ma etat,a młodych kierowców wywalają na zbitą twarz i nie przedłużają im angażów.
~słabe 29-10-2011 12:10
: )) Prawdziwy kabaret, weźcie panowie udział w Śmiechu Warte : ))
~neutralny 29-10-2011 20:49
Nikt nie podjął rozmowy na temat pożal się Boże "tez", bo to BZDURY! Panie Prestrom, kto dał panu upoważnienie, byś uważał się za fachowca? Jakie masz pan doświdczenia zawodowe w dziedzinie przewozów pasażerskich, czy komunikacji miejskiej? Nie masz pan pojecia o zakupach w firmie, jaką jest MZK Sp. z o.o., nie masz pan pojęcia o zamówieniach publicznych, dlatego bzdury pleciesz o tańszym zakupie paliwa! Nie dziwię się zatem, że z hukim wyleciałes pan z firm, w których funkcjonowałeś! Dlaczego nie zagrzałeś pan miejsca na dłużej w tych firmach? Dlaczego nie założysz pan własnej firmy przewozowej (zakup autobusów turystycznych), przeciesz to złoty biznes wg pana, "fachowca - uzdrowiciela" -pożal się panie Boże. Jakie miasto w Polsce, czy Europie ma kompanie konduktorów, toż to lata 60-te !!
~ 30-10-2011 0:05
Do kierowcy z Mzk,sam jesteś sfrustrowany,i nie zadowolony.Ty nie jesteś z naszej paczki,tylko z paczki Wozniaka.Tak więc nie wypowiadaj się w naszym imieniu. Popieramy pana Prystroma,i ubolewamy nad tym,w jak haniebny sposób został odwołany-no cóż ignorancja władzy!!.Ps. Cieszę się panie prezydencie Zawiła,że na pana nie głosowałem,bo dzisiaj było by mi wstyd.
~s. 30-10-2011 9:23
Ludzie, o czym tu pisać. Żaden szef nie lubi gdy się go krytykuje i wytyka błędy. Dąży więc do utącenia przeciwnika. Takie życie, nie tylko u nas.
~haman 31-10-2011 11:11
hm.. tak czytam i zastanawiam sie nad tymi postami, pan Prystrom pewnie ma cos tam za pazurkami jednak w tej sprawie działa na rzecz mieszkanców aby komunikacja była lepsza i sprawniejsza abyz naszej kiesy nie wpompowano kolejnego miliona w MZK a jezeli wpompowano to po to aby firma na rzecz mieszkańców świadczyła coraz to lepsze usługi czyż nie ? Pan Prystrom wystosował memorandum czy dobre czy złe nie wiadomo ponieważ, nikt merytorycznie nie dyskutował tych pomysłów, skoro ktoś daje jakiś pomysł należy go w szerszym gronie przedyskutować co jest be a co dobre wiec ja osobiście nie wiem o co chodzi tym "niby mieszkancom JG" Choć nie jestem zwolennikiem pana Prystroma akurat temat który podją jest słuszny i jak najbardziej trafny, proszę zauważyć iż nikt od jakiś 15 lat nie podał .....
~haman 31-10-2011 11:21
....publicznie jakiegokolwiek tematu poprawy komunikacji jak i dzialania MZK. Panów magistrów i inżynierów MZK ma, czy są fachowcami ? Tak sie uważają ale nikt z nich nie chce zmieniac bo po co. Firma kładzie się ku szybkiemu upadkowi bo nic sie nie robi w sprawie jej poprawy funkcjonowania, Mam nadzieję że ktoś w koncu zauważy fakt iż teren MZK jest atrakcyjny ekonomicznie, że dla ludzi piszączych że MZK jest be i be może przyjdzie czas refleksji jak na czas i przystanek gdzieś podjedzie jakiś niby autobus czytaj BUS i zabierze 15 osób, kierowca bedzie ubrany w wyciągniety i wygnieciony sweter z lekkim miesięcznym zarostem a bilety kupować sie bedzie kładąc 2 zł na pulpit u kierowcy bez wydruku biletu i nikt juz nie bedzie wydzwaniał ze autobus jest późno jiedy przyjedzie itp.
~ 31-10-2011 15:02
DOLNOŚLĄZAK. Tam gdzie się pojawia Prystrom - to jak "kij w mrowisko". Wydaje mi się ,że warto bliżej poznać faceta, gdyż od czasu do czasu występuje na politycznej giełdzie przy okazji wyborów prezydenckich. Nawet w ostatnich wyborach stanął w szranki przeciwko swojemu ex-doradcy /Urbański/, który na czas wyborów zapałał szczególną miłością do SLD. A może to Prystrom doradzał Urbańskiemu jak SLD ma przegrać wybory. Panie Robercie zapisz się pan do SLD. Pański doradca tam już jest. Póki co niczym szczególnym się nie wyróżnia.
~krzysiekM 31-10-2011 16:14
Dolnoślązak, dobrze zacząłeś.Może właśnie trzeba bliżej poznać faceta, dopiero później podejmować polemikę.
~ 31-10-2011 20:53
ad. ~krzysiekM. Polemika to jedna z form wzajemnego poznania. Stwarza możliwość korekty wizerunku nakreślonego przez np. osoby nieprzychylne lub konkurencyjnie zagrożone. Prezydent nie ma problemu z innym członkiem rady nadzorczej MZK - "specjalistą od transportu pasażerskiego" -pedagogiem Domagałą. Ten facet nie polemizuje gdyż nie dostrzega zagrożeń. Prystrom winien brać z niego przykład, a nie przejmować się firmą funkcjonujacą wg zasad z ubiegłego stulecia. DOLNOŚLĄZAK.
~lucjan 2-11-2011 19:00
Pan Robert wchodząc w układy z PO nie zauważył, ( a może nie chciał zauważyć),że PO to zgraja cwanych i cynicznych graczy, tworzących lokalną klikę porównywalną do PZPR z czasów Gomułki.
~ 3-11-2011 14:28
ad.~lucjan. Jest bez znaczenia z politykami jakiej opcji Robert P. wszedł w układy. Na przestrzeni dziejów, począwszy od starożytności, wszelkiego autoramentu politycy to cwani, cyniczni gracze. Politycy z PZPR z czasów Gomułki, niczym szczególnym się nie wyróżniali w porównaniu ze współczesnymi z PiS, PO, PSL, SLD oraz innych kanap. Niestety, dokonujac oceny polityki i polityków, pomija się - niesłusznie - watykańskich urzędników, którzy od czasów Mieszka I realizują konkretne zamierzenia. Władcy niektórych krajów europejskich w tej polityce się zorientowali i skutecznie się jej przeciwstawili. Warto poznać historyczne detale /fakty/, pomijając interpretacje dokonywane przez nawiedzonych.
~krzysiekM 3-11-2011 14:33
Przecież to wszystko farsa.Chodziło o to,żeby zdyskredytować Prystroma w oczach społeczeństwa.Co niektórzy czują realne zagrożenie w jego osobie i zrobią wszystko,żeby nie miał możliwości działania i tyle.
Tomy M. 4-11-2011 15:03
Panie Prystrom Pan słabo zna realia w Jeleniej Górze i okolicy. Pomysł z odpłatną obsługą autokarową miejscowych szkół jest bardzo dobry ... tyle że 90% DYREKTORÓW SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W JELENIEJ GÓRZE żyje z łapówek wypłacanych przez prywatne firmy autokarowe!!! Tajemnicą poliszynela jest dyrektorzy przedszkoli i szkół dostają W ŁAPĘ! Od fotografów, od prywatnych firm transportowych, od drobnych wykonawców ... OD KAŻDEGO ZLECENIA TRZEBA PŁACIĆ ŁAPÓWKĘ! Przedsiębiorcy doskonale o tym wiedzą. W jaki sposób MZK ma zapłacić dyrektorce przedszkola za to aby to MZK woziło dzieci na wycieczki?! Jak rozliczyć łapówki w księgowości?! To są problemy które należy rozwiązać na początku.
Prystrom Robert 4-11-2011 17:17
Szanowny Panie Tomy M! Nie podzielam Pana opinii na temat jeleniogórskich szkół. Znam realia bardzo dobrze i wiem, że jeśli dzisiaj przychodzi wybrać się wycieczką szkolną to jedyny większy autokar na 60 osób ma PKS Jelenia Góra. MZK od długiego czasu obsługuje wszystkie szkoły wożąć dzieciaki na wycieczki np. na Chojnik czy do Michałowic no i oczywiście na lekcje pływania na basen w SP 11. Nikt nie musi płacić żadnych łapówek. Wystarczyłoby, żeby kompetentny zarząd MZK wykonał uczciwą i przyjazną kalkulację ceny usług dla szkół, i innych zewnętrznych klientów. Autokary turystyczne przyniosłoby MZK ok. 200 do 350 tys. zł czystego zysku w skali roku. Moim zdaniem warto! Pozdrawiam.
~krzysiekM 4-11-2011 19:51
Panie Robercie,przecież im wcale na tym nie zależy!8 kawogodzin i do domu! MZK,MPGK,Wodociągi,Pan wie najlepiej jak to funkcjonuje a jak powinno to już inna bajka.Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group