Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7986
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czas uciekał w ogniu, wodzie i świetle

Sobota, 2 sierpnia 2008, 8:17
Aktualizacja: Niedziela, 3 sierpnia 2008, 8:15
Autor: JSL
JELENIA GÓRA: Czas uciekał w ogniu, wodzie i świetle
Fot. Janusz Lewicki
Występem włoskiej grupy Compagnia Teatrale Corona zakończyła się pierwsza odsłona Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Był to jednocześnie pierwszy spektakl tegorocznego cyklu 26. MFTU. Włochów oklaskiwały tłumy.

Włosi mięli wyjątkowe szczęście. Niespełna godzinę po zakończeniu przedstawienia „Tempus fugit” nad miastem zagrzmiało, a z nieba spadł obfity deszcz. Podczas spektaklu wody jednak nie zabrakło. Był też ogień, piana i wspaniałe efekty świetlne.

Całość bardzo mi się podobała – mówi Magda. – Spektakl był rewelacyjny wizualnie, a wspaniała muzyka dodawała mu uroku i nastroju. Tylko ludzi było za dużo i momentami nic nie widziałam – dodaje.

Przejmujące chwile przeplatały się z komicznymi scenami, dzięki którym spektakl dobrze wpisał się w obchody roku jubiluszowego. Taneczne i poetyckie sceny przypadły jeleniogórzanom do gustu. Oby dwa kolejne dni były równie udane.

Dziś kolejna porcja „ulicznych” wrażeń. Wieczorem blok poetycki: pokaże się Teatr Jednego Wiersza z Opola; rosyjsko-niemiecki Hereinafter Theater i Teatr A PART z Katowic. A w dzień występ Teatrzyku Jelonka Górskiego (godz. 15) oraz Teatr Wagabunda (od 14 do wieczora).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group